تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1402 - 13:43
کد خبر : 9240

مدیرعامل پست بانک ایران: سال گذشته بیش از ۶.۳۷۹.۶۸۱ میلیون ریال در قالب تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت کردیم

مدیرعامل پست بانک ایران:  سال گذشته بیش از ۶.۳۷۹.۶۸۱ میلیون ریال در قالب تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت کردیم

مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به برنامه ها و سیاست‌های بانک برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و نوآور گفت: در سال گذشته پست بانک ایران مبلغ ۶.۳۷۹.۶۸۱ میلیون ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و نوآور پرداخت کرده است. به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بهزاد شیری

مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به برنامه ها و سیاست‌های بانک برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و نوآور گفت: در سال گذشته پست بانک ایران مبلغ ۶.۳۷۹.۶۸۱ میلیون ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و نوآور پرداخت کرده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بهزاد شیری مدیر عامل بانک در گفت گو با خبرنگار این واحد  با اشاره به برنامه ها و سیاست پست بانک ایران برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و نوآور گفت: اولین اقدام ما در سال گذشته ایجاد و رونمایی از اداره کل تامین مالی طرح های نوآورانه زیر مجموعه حوزه معاونت اعتباری و بین الملل بانک و دومین قدم، تمدید قرارداد همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری بود.
بالاترین مقام اجرایی بانک با تاکید بر اینکه پست بانک ایران با دسترسی به منابع صندوق توسعه ملی، تسهیلات اعطایی از محل بند (الف) تبصره ( ۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری و منابع داخلی بانک در سال گذشته، مبلغ ۶.۳۷۹.۶۸۱ میلیون ریال به شرکت‌های دانش بنیان و نوآور تسهیلات پرداخت کرده است، ادامه داد: ۴۱۸.۴۰۰میلیون ریال از این تسهیلات از منابع صندوق نوآوری و شکوفایی، ۱۵۳.۱۶۸ از منابع صندوق توسعه ملی و ۵.۵۳۷.۶۰۳ میلیون ریال منابع داخلی بانک و ۲۷۰.۵۱۰ میلیون ریال از منابع تبصره ۱۸ قانون برنامه و بودجه سال ۱۴۰۰ به ۱۵۲ شرکت در این حوزه پرداخت شده است.
وی افزود: چک و سفته متقاضی، ضامن خارج از شرکت متقاضی، ضمانت نامه، اموال منقول و غیر منقول از وثایق دریافتی از این شرکت‌ها بوده است. 
شیری با بیان اینکه سال گذشته، ۸۶۸ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ ۱۰.۰۶۸.۰۲۶ میلیون ریال به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شده است، گفت: این ضمانت‌نامه در قالب شرکت در مناقصه‌ها و مزایده، حسن انجام کار، تعهدات، پیش پرداخت، گمرکی و تعهد پرداخت صادر شده است.