تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1402 - 12:40
کد خبر : 9234

۵۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون برای تامین نیازهای بخش تولید و تعاونی ها

۵۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون برای تامین نیازهای بخش تولید و تعاونی ها

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از برنامه پرداخت ۵۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک برای تامین سرمایه در گردش و راه اندازی طرح های نیمه تمام ، توسعه ای و جدید تعاونی و بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط در سال جاری خبر داد. محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در نشست تخصصی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از برنامه پرداخت ۵۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک برای تامین سرمایه در گردش و راه اندازی طرح های نیمه تمام ، توسعه ای و جدید تعاونی و بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط در سال جاری خبر داد.

محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در نشست تخصصی برنامه های تحولی و عملیاتی وزارتخانه در سال ۱۴۰۲ در حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نقش نظام بانکی در هدایت نقدینگی به سمت تولید و جلوگیری از تورم سازنده می باشد.
وی افزود: تسهیلات هدفمند نظام بانکی می تواند موجب ایجاد ارزش در بخش های واقعی اقتصاد شود و به کنترل تورم کمک کند و چنانچه تسهیلات هدفمند نباشد، می تواند آثار مخرب تورمی در بر داشته باشد.
شیخ حسینی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون در راستای کمک به تحقق شعار راهبردی ابلاغی مقام معظم رهبری برنامه ها و تدابیر متنوعی در نظر دارد و رفع نیازهای تعاونی ها و بنگاه های تولیدی از اولویت برنامه های سالجاری می باشد.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون تصریح کرد: پرداخت ۵۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال جدید هدفگذاری شده است که مبلغ ۱۷۰ هزار میلیارد ریال آن برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و تامین نیاز نقدینگی کوتاه مدت بنگاه ها و تعاونی های تولیدی در نظر گرفته شده است.
وی خاطر نشان کرد: بر این باور هستیم که برنامه های تحولی می تواند مناسب ترین راهکارها را برای ایفای نقش بهینه بانک در بخش تعاون ارائه دهد و از این رو بانک با راهبردهای مشخص و با جدیت به دنبال اقدامات مهم و اثربخش است.
شیخ حسینی ادامه داد: تمرکز بر هدایت منابع بانک به سمت تعاونی های تولیدی و smeها و افزایش سهم بخش های واقعی و تولیدی در پرتفوی تسهیلات بانک، رعایت انضباط مالی و اعتباری در عملیات اصلی بانک ، تسهیل گری و توسعه سایر ابزار های تامین مالی می تواند نقش‌آفرینی بانک را در تحقق شعار سال و پیشبرد راهبردهای اقتصادی و تعاونی کشور به نحو مناسبی جلوه گر سازد و در این مسیر سهم تسهیلات خاج از بخش تولید و تعاون به حداقل می رسد.
وی گفت: بانک توسعه تعاون برای صرفه جویی و جلوگیری از اسراف نیز برنامه دارد که هم در کنترل هزینه های اداری و نیز کاهش قیمت تمام شده پول تدابیر اثربخشی جاری خواهد شد.
گفتنی است این نشست با حضور نمایندگان و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، معاونین وزیر و روسای دستگاه های تابعه در سالن تلاش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی