تاریخ انتشار : شنبه 22 مرداد 1401 - 14:46
کد خبر : 919

سرپرست بانک کشاورزی اعلام کرد: پرداخت تسهیلات تامین بذر گواهی شده نزدیک به ۲.۵ برابر رشد داشته است

سرپرست بانک کشاورزی اعلام کرد:  پرداخت تسهیلات تامین بذر گواهی شده نزدیک به ۲.۵ برابر رشد داشته است

مهدی رضایی سرپرست بانک کشاورزی با اعلام پرداخت بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تامین بذر گواهی شده در ۴ ماهه ابتدای سال جاری ، از رشد ۱۳۱ درصدی پرداخت این تسهیلات نسبت به همین مقطع در سال گذشته خبر داد. به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، رضایی ضمن تاکید بر اهمیت استفاده

مهدی رضایی سرپرست بانک کشاورزی با اعلام پرداخت بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تامین بذر گواهی شده در ۴ ماهه ابتدای سال جاری ، از رشد ۱۳۱ درصدی پرداخت این تسهیلات نسبت به همین مقطع در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، رضایی ضمن تاکید بر اهمیت استفاده کشاورزان از بذر استاندارد در چارچوب نظام گواهی بذر اظهار داشت: بذر گواهی شده به عنوان محصولی دانش بنیان، مقاومت بیشتری در برابر آفات و امراض و تنش های محیطی از قبیل کم آبی، سرمازدگی و … داشته و به دلایل متعدد از جمله ارزش بالای غذایی، تولید محصول بیشتر ، سهولت برداشت مکانیزه،  مرغوبیت و بازارپسندی، کمک شایانی به افزایش درآمد و بهبود معیشت کشاورزان و به ویژه پایداری تولید و تامین امنیت غذایی کشور می‏کند.

وی افزود: شعب بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان تیرماه ۱۷هزار و ۶۷۱ میلیارد ریال تسهیلات برای تامین بذر گواهی شده مورد نیاز بخش کشاورزی پرداخت کرده اند که نسبت به چهارماهه نخست سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال، معادل حدود ۲.۵ برابر افزایش داشته است.

رضایی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات تأمین بذر گواهی شده جزو اولویت های اعتباری بانک کشاورزی است و در سال جاری ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای این منظور اختصاص یافته که خوشبختانه عملکرد بانک تاکنون فراتر از برنامه تعهدی و قابل توجه بوده است.