تاریخ انتشار : یکشنبه 20 فروردین 1402 - 9:33
کد خبر : 9032

رشد ۸۲ درصدی منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۱

رشد ۸۲ درصدی منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۱

منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۱ رشد ۸۲ درصدی را تجربه کرد و به بیش از ۱۵۶۶هزار میلیارد ریال بالغ شد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، منابع این بانک در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۵۶۶هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به

منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۱ رشد ۸۲ درصدی را تجربه کرد و به بیش از ۱۵۶۶هزار میلیارد ریال بالغ شد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، منابع این بانک در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۵۶۶هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال گذشته با رقم ۸۶۴هزار میلیارد ریال، با رشدی ۸۲ درصدی همراه بوده است.
منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۳۹۶ تنها ۱۱۰هزار میلیارد ریال بود که با جهشی قابل ملاحظه در سال بعد به ۱۷۰هزار میلیارد ریال رسید. در سال ۱۳۹۸ منابع بانک به ۲۹۸هزار میلیارد ریال بالغ شد و این عدد در سال بعد به ۴۹۵هزار میلیارد ریال رسید. در سال ۱۴۰۰ نیز منابع نخستین بانک قرض‌الحسنه کشور ۸۶۴هزار میلیارد ریال بود که در نهایت با رشدی ۸۲ درصدی در سال ۱۴۰۱ از ۱۵۶۶هزار میلیارد ریال فراتر رفت.
رشد منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در طول سال‌های اخیر یکی از بالاترین افزایش‌ها در سطح شبکه بانکی بوده و همواره بیش از میزان رشد نقدینگی بوده است. معنای این موضوع افزایش سهم بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از کل منابع شبکه بانکی و رشد مقیاس عملکرد بانک است.