تاریخ انتشار : شنبه 27 اسفند 1401 - 14:57
کد خبر : 8704

تنوع بخشی به محصولات ارزی و خدمات صرافی از برنامه های بانک توسعه تعاون است

تنوع بخشی به محصولات ارزی و خدمات صرافی از برنامه های بانک توسعه تعاون است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در جلسه مجمع سالیانه شرکت صرافی توسعه تعاون، تنوع بخشی به محصولات ارزی و خدمات صرافی را از برنامه های مهم بانک و صرافی اعلام نمود. محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در جلسه مجمع سالیانه شرکت صرافی توسعه تعاون اظهار داشت: چارچوب ها و الزامات متعددی از سوی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در جلسه مجمع سالیانه شرکت صرافی توسعه تعاون، تنوع بخشی به محصولات ارزی و خدمات صرافی را از برنامه های مهم بانک و صرافی اعلام نمود.

محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در جلسه مجمع سالیانه شرکت صرافی توسعه تعاون اظهار داشت: چارچوب ها و الزامات متعددی از سوی دستگاه های ناظر به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی مشخص گردیده است و بانک توسعه تعاون نیز طی دوره های اخیر متمرکز بر تنظیم فعالیت ها و ساماندهی واحدهای ارزی بوده است.
وی افزود: بسیار مهم است که تنوع بخشی به محصولات ارزی و خدمات صرافی در دوره های پیش رو به صورت جدی دنبال شود و اراده مجموعه بانک توسعه تعاون بر این است تا با توجه به نیاز مشتریان و همچنین در جهت پوشش دهی و تامین احتیاجات ارزی تعاونگران و بنگاه های کوچک و متوسط برنامه ها و تدابیر متنوعی در پیش گیرد.
شیخ حسینی تاکید کرد: گزارش بازرس قانونی و حسابرس مستقل حاکی از آن است که صورت های مالی و جریان های نقد شرکت صرافی توسعه تعاون بر اساس استانداردهای حسابداری به نحو مقبول تهیه گردیده است .
مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: پیش نیازها و مقدماتی برای گسترش فعالیت ارزی ضرورت دارد و در این خصوص برگزاری جلسات و مذاکرات برای تجهیز منابع ارزی و توسعه کانال های انتقال و مبادلات ارزی حائز اهمیت است که برای توسعه این فعالیت هر گونه اقدام احتمالی از جمله تاسیس شرکت تراستی ضرورت دارد .
وی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون بانک عامل دولت و مجری سیاست های دولت در حوزه های اعتباری و بانکی است و فعالیت بانک تحت نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این ظرفیت را ایجاد کرده است تا بتواند با واحدهای اقتصادی تحت نظارت وزارتخانه وارد همکاری شود و از جمله، شرکت های پتروشیمی می توانند طرف تعامل بانک در خدمات ارزی و فعالیت صرافی قرار گیرند، که البته اقدامات مناسبی در این زمینه انجام گردیده است.
شیخ حسینی تصریح کرد: از مهمترین وظایف ستاد در حوزه ارزی تعیین چارچوب ها و ابلاغ آیین نامه ها و شیوه نامه ها با رعایت شفافیت و تسهیل گری است و چنانچه ستاد در این مرحله به نحو موثری ایفای نقش نماید، ریسک فعالیت ارزی تا حد زیادی مدیریت می شودوهمکاران ارزی نیز با تمرکز بیشترنسبت به ارائه خدمات اقدام می نمایند.
در ادامه سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: حداکثر همکاری میان امور بین الملل بانک و شرکت صرافی نیاز است تا دستاوردها و نتایج مطلوبی در حوزه ارزی حاصل شود.
وی افزود: طی دوره اخیر اقدامات مناسبی در شرکت صرافی توسعه تعاون صورت پذیرفت و در مراحل بعدی نیز، اراده مدیران ارشد بانک بر همراهی و کمک به شکل گیری محصولات و خدمات جدید است.در ابتدای جلسه گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص صورت های مالی شرکت صرافی یکساله منتهی به آذر ۱۴۰۱ قرائت شد و اعضای مجمع گزارش مالی شرکت را مورد تایید قرار دادند.
در این جلسه محمد ذواافقاری معاون مدیر عامل در امور مالی و پشتیبانی و سرپرست معاونت حقوقی و نظارت بانک، حسن شریفی معاون مدیر عامل در عملیات بانکی، مصیب کرمی سرپرست مدیریت امور بین الملل و رامین نجمی رییس اداره کل سرمایه گذاری نیز مطالب مهمی را مطرح نموند. همچنین فیاض مقدم سرپرست شرکت صرافی توسعه تعاون و علی هاتفی و محمد زارع اعضای هیات مدیره شرکت صرافی توسعه تعاون گزارشی از اقدامات دوره گذشته و برنامه های آتی ارائه دادند. شایان ذکر است امیر محمد ناصری منشادی به عنوان نماینده معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه حضور داشت.