تاریخ انتشار : شنبه 20 اسفند 1401 - 20:19
کد خبر : 8532

افزایش سرمایه بانک کشاورزی با انتقال ۳۵۰۰ میلیارد تومان سهام پتروشیمی شازند

افزایش سرمایه بانک کشاورزی با انتقال ۳۵۰۰ میلیارد تومان سهام پتروشیمی شازند

قرارداد انتقال ۳۵۰۰ میلیارد تومان سهام پتروشیمی شازند به عنوان افزایش سرمایه دولت در بانک کشاورزی منعقد شد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، قرارداد انتقال بیش از یک و نیم میلیارد سهم دولت در شرکت پتروشیمی شازند اراک به ارزش ۳۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان افزایش سرمایه بانک کشاورزی، روز شنبه

قرارداد انتقال ۳۵۰۰ میلیارد تومان سهام پتروشیمی شازند به عنوان افزایش سرمایه دولت در بانک کشاورزی منعقد شد.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، قرارداد انتقال بیش از یک و نیم میلیارد سهم دولت در شرکت پتروشیمی شازند اراک به ارزش ۳۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان افزایش سرمایه بانک کشاورزی، روز شنبه ۲۰ اسفند طی جلسه ای با حضور مدیرعامل بانک کشاورزی و معاونان سازمان خصوصی سازی کل کشور به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، سایر تشریفات قانونی نقل و انتقال قطعی سهام تا پایان سال جاری انجام می شود و بلافاصله کارهای مربوط به افزایش سرمایه و عرضه سهام در بورس در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است این اقدام، نقش موثری در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی در حمایت از بخش کشاورزی و رونق اقتصاد کشور خواهد داشت، چراکه ضمن افزایش سرمایه بانک، موجب بهبود شاخص های سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه خواهد شد که دو مولفه بسیار مهم و حیاتی در تراز دارایی های بانک ها محسوب می شوند .