تاریخ انتشار : سه شنبه 25 بهمن 1401 - 18:12
کد خبر : 7836

افزایش مبلغ تسهیلات مسکن باید متناسب با توان بازپرداخت اقساط باشد

افزایش مبلغ تسهیلات مسکن باید متناسب با توان بازپرداخت اقساط باشد

عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه باید میزان افزایش مبلغ تسهیلات با توان خانوارها برای بازپرداخت اقساط آن متناسب باشد، گفت: بانک علاوه بر افزایش سقف تسهیلات باید به موضوع بازپرداخت و ادامه روند تسهیلات‌دهی توجه کند.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره و معاون امور

عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه باید میزان افزایش مبلغ تسهیلات با توان خانوارها برای بازپرداخت اقساط آن متناسب باشد، گفت: بانک علاوه بر افزایش سقف تسهیلات باید به موضوع بازپرداخت و ادامه روند تسهیلات‌دهی توجه کند.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره و معاون امور اعتباری بانک مسکن در نشست خبری افتتاح پروژه نگین دولت آباد که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: بانک محدودیتی ندارد که با اخذ مجوز لازم اقدام به پرداخت تسهیلات مسکن حتی تا سقف دو برابر کند اما این نکته بسیار مهم است که آیا خانوارها می‌توانند پاسخگوی پرداخت اقساط باشند؟

وی افزود: بانک مسکن در سیاست‌های اعتباری سال آینده پیشنهاد افزایش سقف خرید مسکن را ارایه داده است که اگر مجوز لازم صادر شود آنرا عملیاتی خواهیم کرد اما این نکته حائز اهمیت است که باید تناسبی میان اقساط پرداختی طی ۱۲ سال و مبلغ تسهیلاتی که پرداخت می‌شود به وجود بیاید که این توازن بسیار برای سلامت مالی بانک مهم است.

فاضلیان با بیان اینکه افزایش تورم در بخش مسکن شاخص کاملا واضحی است که قابل رصد ومشاهد است، تصریح کرد: پیشنهاد ما به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار افزایش سقف تسهیلات مسکن تا ۵٠ درصد است که اگر بانک مرکزی مجوز دهد سقف تسهیلات افزایش پیدا می‌کند اما باید توجه داشت با افزایش سقف تسهیلات مسکن به همان میزان سقف اقساط و باز پرداخت هم افزایش پیدا می‌کند. این شاخص مهمی است که بانک باید علاوه بر افزایش سقف تسهیلات به موضوع بازپرداخت و ادامه روند تسهیلات‌دهی توجه کند.

وی ادامه داد: امیدواریم با تدابیری که صورت می‌گیرد و با جامعه هدفی که مورد توجه قرار گرفته است، سقف تسهیلات مورد بازنگری قرار گیرد و تسهیلات متناسب با نیاز روز افزایش یابد.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی