تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 بهمن 1401 - 23:42
کد خبر : 7194

کمیسیون اقتصادی مجلس در صدد گسترش فعالیت‌ بانک‌های قرض‌الحسنه

کمیسیون اقتصادی مجلس در صدد گسترش فعالیت‌ بانک‌های قرض‌الحسنه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گسترش بانک‌های قرض‌الحسنه را از ماموریت‌های کمیسیون متبوع خود دانست و از تشکیل کارگروه ویژه با هدف کمک به تقویت جایگاه قرض الحسنه و گسترش این سنت بسیار مهم اسلامی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما، «محمدرضا پور

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گسترش بانک‌های قرض‌الحسنه را از ماموریت‌های کمیسیون متبوع خود دانست و از تشکیل کارگروه ویژه با هدف کمک به تقویت جایگاه قرض الحسنه و گسترش این سنت بسیار مهم اسلامی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما، «محمدرضا پور ابراهیمی داورانی» در تشریح نشست اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی عملکرد و اقدامات بانک‌های قرض الحسنه و راهکار‌های ارتقاء جایگاه قرض الحسنه در نظام بانکی کشور دستور کار امروز کمیسیون اقتصادی مجلس بود و مدیران عامل بانک‌های قرض الحسنه رسالت و مهر ایران نیز در جلسه حضور داشتند.
وی با بیان اینکه مدیران عامل بانک‌های مذکور گزارشی از منابع و مصارفشان ارائه کردند، ادامه داد: خوشبختانه این بانک‌ها اقدامات خوبی انجام دادند. حال با توجه به اینکه گسترش بانک‌های قرض‌الحسنه از ماموریت‌های کمیسیون اقتصادی محسوب می‌شود، تلاش کردیم با آسیب شناسی روند گذشته عملکرد بهتری را برای آینده آن‌ها به تصویر بکشیم. البته در این نشست مشکلات و چالش‌های آن‌ها نیز مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز پژوهش‌های قم، بانک مرکزی و اعضای کمیسیون نیز مطالب خودشان را مطرح کردند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: با توجه به استقبال مردم از این بانک‌ها که هم اکنون چندین میلیون نفر از خدمات آن‌ها در حوزه سپرده گذاری و تسهیلات استفاده کرده و تعداد این افراد نیز در حال افزایش است، پیشنهادات اصلاحی در ارتباط با کمک به تقویت جایگاه قرض الحسنه و گسترش این سنت بسیار مهم اسلامی مطرح و مقرر شد کارگروه مشترکی میان کمیسیون اقتصادی، مرکز پژوهش‌های مجلس، بانک مرکزی و بانک‌های قرض‌الحسنه در ۲ سرفصل شکل گیرد. ابتدا پیشنهادات برای بودجه سال آتی و سپس پیشنهاد برای اصلاح قانون عملیات بانکداری مد نظر است که یک فصل مشخص برای عملیات قرض الحسنه خواهد داشت.