تاریخ انتشار : سه شنبه 20 دی 1401 - 18:26
کد خبر : 7069

بانک توسعه تعاون همکاری خوبی با شرکت های خودروساز داشته است

بانک توسعه تعاون همکاری خوبی با شرکت های خودروساز داشته است

بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک توسعه ای در انجام رسالت و وظایف محوله و تکلیف ابلاغی در مواجهه با مشتریان، عملگرایی را سرلوحه کار خود قرار داده و در همین راستا همکاری خوبی با شرکت های خودرو ساز داشته است. سعید معادی معاون مدیرعامل در امور استان ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک توسعه ای در انجام رسالت و وظایف محوله و تکلیف ابلاغی در مواجهه با مشتریان، عملگرایی را سرلوحه کار خود قرار داده و در همین راستا همکاری خوبی با شرکت های خودرو ساز داشته است.

سعید معادی معاون مدیرعامل در امور استان ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون در جلسه ای با مدیران شرکت آرین پارس موتور با اعلام مطلب فوق اظهار کرد:بانک توسعه تعاون اگرچه از زمره بانک های توسعه ای به حساب می آید اما در خلال فعالیت سیزده ساله قابلیت و ظرفیت های قابل قبولی را از خود بروز داده و این اتفاق موجب شده است تا زمینه ساز افزایش میزان اعتماد توسط تصمیم گیرندگان به این بانک و واگذاری مسئولیت و عاملیت طرح های ملی و استفاده از قابلیت و ظرفیت بانک توسعه تعاون در مقوله های کلیدی و مهم از جمله کمک به تولید و اشتغال شده است.

وی بااشاره به شیوه های نوین تأمین مالی از بازارهای سرمایه گفت: امکان تأمین مالی مبالغ بالاتر از طریق بازار سرمایه، بانکها معمولاً از ریسکپذیری پایینی برخوردار هستند و سقف وام اعطایی آنها محدود بوده و به رتبه اعتباری شخص متقاضی تسهیلات بستگی دارد. تأمین مالی توسط بانکها عمدتاً برای دورههای زمانی کوتاهمدت تعریف شده، در حالیکه تأمین مالی از طریق بازار سرمایه در بازه هایمیانمدت و بلندمدت است.

وی در ادامه افزود: خودروسازی می تواند از ابزارهای نوین بانکی در جهت حفظ اشتغال موجود و توسعه این صنعت استفاده کند که بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از بانکهای صادر کننده اوراق صکوک و اوراق گام آماده ارائه این خدمات به بنگاه های تولیدی است.

گفتنی است، مجتمع صنعتی آرین پارس موتور با ظرفیت تولید سالانه ۶۰ هزار دستگاه انواع خودرو، عضوی از گروه آرین سرمایه است که پیشتر در قالب مجموعه آرین موتور اقدام به واردات خودروهای سواری میتسوبیشی و DS میکرد اما بهواسطه اوجگیری تحریمها، مسیر تولید را در پیش گرفته و در همین راستا یکی از سایتهای تولیدی سایپا که در راستای محرومیتزدایی از منطقه شهر خمین در نظر گرفته شده بود را خریداری تا با هدف تولید انواع محصولات سواری، نیمهسنگین و سنگین در این کارخانه، رسالتی که بر دوش بخش دولتی صنعت خودرو گذاشته شده بود، را در قالب مجتمع صنعتی متعلق به یک هلدینگ خصوصی ادامه دهد.ازدیگر محصولات این کارخانه خودروی لاماری است که توانسته فروش خوبی را در بورس کالا داشته باشد