تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 تیر 1401 - 15:52
کد خبر : 666

بانک اقتصادنوین برترین بانک بورسی در رشد درآمدهای مشاع

بانک اقتصادنوین برترین بانک بورسی در رشد درآمدهای مشاع

بانک اقتصادنوین در سال ۱۴۰۰با ثبت ۱۱۳درصد رشد در شاخص درآمدهای مشاع، بیشترین میزان رشد در میان بانک‌های بورسی را از آن خود کرد. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، براساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده این بانک که در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) منتشر شده است، درآمدهای مشاع بانک اقتصادنوین تا پایان سال ۱۴۰۰

بانک اقتصادنوین در سال ۱۴۰۰با ثبت ۱۱۳درصد رشد در شاخص درآمدهای مشاع، بیشترین میزان رشد در میان بانک‌های بورسی را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، براساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده این بانک که در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) منتشر شده است، درآمدهای مشاع بانک اقتصادنوین تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۲۰۳ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با سال ۱۳۹۹ حدود ۱۱۳درصد افزایش نشان می‌دهد.
بررسی عملکرد بانک‌های بورسی در سال گذشته بیانگر آن است که رشد ۱۱۳درصدی درآمدهای مشاع بانک اقتصادنوین بیشترین رشد در میان این گروه از بانک‌ها بوده است.
عمده درآمدهای مشاع بانک را سود تسهیلات پرداختی تشکیل می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۲درصد رشد داشته است. از علل افزایش درآمد تسهیلات اعطایی این بانک می‌توان به رشد ۹۹درصدی میانگین تسهیلات پرداختی در سال مالی منتهی به ۲۹اسفندماه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد.