تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 دی 1401 - 14:20
کد خبر : 6594

بانک تجارت، محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت (BNPL) را رونمایی کرد

بانک تجارت، محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت (BNPL) را رونمایی کرد

بانک تجارت برای اولین بار در شبکه بانکی کشور، محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت (BNPL) را رونمایی کرد که از طریق آن امکان خرید حضوری و آنلاین از فروشگاه‌های طرف قرارداد و پرداخت مبلغ خرید در پایان ماه برای مشتریان فراهم شده است. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک تجارت، محصول خرید اعتباری

بانک تجارت برای اولین بار در شبکه بانکی کشور، محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت (BNPL) را رونمایی کرد که از طریق آن امکان خرید حضوری و آنلاین از فروشگاه‌های طرف قرارداد و پرداخت مبلغ خرید در پایان ماه برای مشتریان فراهم شده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک تجارت، محصول خرید اعتباری کوتاه مدت ماهانه «BNPL» بانک تجارت با هدف افزایش قدرت خرید اشخاص حقیقی و کارکنان سازمان‌ها با حضور مدیرعامل بانک تجارت و مدیران شرکت‌های گلرنگ (پلتفرم تارا) و ماموت (ازکی وام) کار خود را آغاز کرد.

مدیرعامل بانک تجارت در این مراسم ضمن تقدیر از مجموعه ماموت، گلرنگ و همکارانی که در این پروژه همکاری داشتند گفت: بانک تجارت حمایت از مشتریان خرد، کسب‌وکارهای کوچک و اشخاص را جزو استراتژی‌های خود قرار داده و به همین منظور معاونت بانکداری شخصی ایجاد شد تا به‌صورت تخصصی به این هدف مهم بپردازد.

هادی اخلاقی فیض آثار با بیان اینکه محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت یکی از حلقه‌های خدماتی است که با سرعت به سمت تکمیل کردن سبد خدمت پیش خواهد رفت افزود: این محصول با بررسی دقیق نیاز مشتریان و تحلیل بازار و برپایه بررسی روندهای بانکداری در جهان، برای اولین‌بار در شبکه بانکی کشور توسط بانک تجارت طراحی و پیاده‌سازی شده و در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

نایب رئیس هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ هم در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از همکاری با بانک تجارت و رونمایی از محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت این بانک گفت: در چرخه اقتصادی کشور مقوله‌ای به نام اعتبار هنوز آنطور که باید نتوانسته است نقش خود را ایفا کند. اعتباری که بتوان برای هموطنان و مشتریان قائل شد که بتوانند با کمترین هزینه، قدرت خرید خود را افزایش دهند.

مسعود سزاوار ذاکریان تصریح کرد: گروه صنعتی گلرنگ از حدود سه سال پیش پیگیر موضوع گسترش سبد معاش بوده است و از حدود یک سال پیش، به‌صورت جدی وارد این بازار شد. هدف پلتفرم تارا این است که با تخصیص اعتبار به صورت آنلاین به تمامی اقشار جامعه برای آنها این فرصت را فراهم کندکه به راحتی و بدون مراجعه حضوری، از طریق پلتفرم مذکور بتوانند کالاها و خدمات مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

«تیم لطیف» مدیرعامل «مکس سرمایه» و رییس هیات مدیره ازکی‌وام هم با بیان اینکه بانک تجارت از جمله بانک‌های کشور بوده که در پیشبرد این محصول همراه بوده است گفت: خدمت خرید اعتباری ماهانه تجارت محصولی بسیار کاربردی است و می تواند فرصتی ایجاد کند تا در سال ۱۴۰۲ بتوانیم اعتباری در حدود ۴ هزار میلیارد ریال به مشتریان تخصیص دهیم. در شروع کار شاید ارقام کوچک باشد اما به مرور زمان و با تلاش بیشتر این اعداد بالاتر خواهد رفت.

در این مراسم نایب رییس هیات مدیره بانک تجارت هم ضمن ابراز خرسندی از همکاری بانک و مجموعه‌های بزرگ تجاری به عملکرد حوزه فناوری اطلاعات بانک تجارت اشاره کرد و گفت: در میان فین‌تک‌هایی که در بازار تامین اعتبار نقش دارند، دو مجموعه اصلی و قدرتمند‌، تارا با حمایت هلدینگ صنعتی گلرنگ و ازکی وام با حمایت هلدینگ صنعتی ماموت هستند.

مرتضی ترک تبریزی تصریح کرد: اگر در حوزه دیجیتال می‌خواهیم مشتریان را مشعوف کنیم و در زمینه بهبود سفر مشتریان اقدامی مثبت و ارزشمند به انجام رسانیم، بانک‌ها به تنهایی نمی‌توانند پاسخگو باشند و باید با شرکای تجاری که در این حوزه‌ها قابلیت‌های جدیدی دارند، همکاری کنیم.

معاون مدیرعامل بانک تجارت در امور مشتریان بانکداری شخصی هم در این جلسه ضمن تشریح بسته ارزش کارنو، به ظرفیت موجود در بازار برای استفاده از این خدمات اشاره کرد و گفت: محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت دومین محصول از بسته ویژه کارکنان (کارنو) است.

امیرحسین داوودیان با بیان اینکه محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت در واقع تامین مالی خرد کوتاه مدت است تصریح کرد: در ادبیات بانکی در تامین مالی بین تامین وجه و تخصیص اعتبار تفاوت وجود دارد. پیش از این، تامین وجه هم در لایه خرد و هم حقوقی استفاده می‌شد اما تخصیص اعتبار عمدتاً تنها در لایه حقوقی و شرکتی انجام می‌شد. با استفاده از محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت عملا امکان تخصیص اعتبار به مشتریان حقیقی نیز فراهم می شود.

وی افزود: هدف نهایی ما این است که به عنوان تامین کننده مالی در کنار مشتریان حقیقی باشیم. شاید راه‌اندازی و به نتیجه رساندن محصولات جدید، با سختی و دشواری همراه باشد، اما پیشرفت و استقرار و بهره‌برداری از ظرفیت‌ها در برنامه‌های بانک تجارت دارای اهمیت بالایی است.

معاون مدیرعامل بانک تجارت تصریح کرد: خرید اعتباری ماهانه تجارت می‌تواند موجبات افزایش قدرت خرید و رفاه مشتریان را فراهم آورد و نسبت به تسهیلات فرآیند ساده‌تر و دسترسی بهتری دارد. در تلاشیم با گسترش شرکای تجاری خود در محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت‌، بتوانیم تا ۸۰% نیاز جاری ماهانه مشتریان را پوشش دهیم و در ادامه با همکاری شرکا بتوانیم اعتبار میان مدت تا شش ماه را با هزینه پایین ایجاد کنیم و نهایتاً با اتصال به زنجیره‌های تامین بلندتر بتوانیم تامین مالی این زنجیره‌ها را تا مصرف‌کننده نهایی از جنس اعتبار رقم بزنیم‌. امروز روز مهمی است چون تلاش جدی تمامی همکاران بانکی و شرکت سیمرغ و شرکای تجاری با هم منجر به تولد محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت بر روی اپلیکیشن باجت شد.

در این مراسم همچنین اسماعیلی مدیرعامل شرکت سیمرغ تجارت ضمن ارائه توضیحات در خصوص محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت و نحوه دریافت، استفاده و تسویه آن بر روی پلتفرم باجت، بر سهولت ارائه این اعتبار به نسبت سایر ابزار تامین مالی خرد که به صورت کاملاً غیر حضوری برای مشتریان بانک ارائه می شود، تاکید کرد.

خرید اعتباری ماهانه تجارت (BNPL)چیست؟

یکی از دغدغه‌های امروزی مردم جامعه، مدیریت هزینه‌های ماهانه و امکان خرید در زمان حال و پرداخت وجه آن در آینده است. حالا محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت آمده تا این دغدغه را به سادگی برطرف کند. با استفاده از این محصول مشتری می‌تواند سبد متنوعی از کالا و خدمات مورد نیاز خود را تهیه و وجه آن را در پایان ماه بدون پرداخت سود، تسویه کند.

محصول خرید اعتباری ماهانه تجارت ، در فاز اول برای کارکنان سازمان ها در قالب بسته ویژه کارکنان( کارنو) در جهت افزایش رفاه و حفظ دارایی کارکنان طراحی شده و به نوعی مساعده ای برای مخارج جاری است که نیازی به مراحل طولانی تامین مالی از طریق تسهیلات ندارد.

این محصول در فاز دوم طی هماهنگی با شرکا برای عموم مشتریان قابل عرضه خواهد بود که متعاقبا اعلام خواهد شد.

این خدمت جدید بر روی پلتفرم «باجت» بانک تجارت طراحی شده و انجام تمام مراحل آن از قبیل تعریف امضا و دریافت اعتبار به صورت کاملاً غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه به شعبه امکانپذیر است.

برچسب ها : ،