تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 دی 1401 - 14:51
کد خبر : 6425

رشد ۳۱۹ و ۲۳۹ درصدی مبالغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌های صادره بانک در پایان آذر ماه سال جاری

رشد ۳۱۹ و ۲۳۹ درصدی مبالغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌های صادره بانک در پایان آذر ماه سال جاری

اداره کل اعتبارات پست بانک ایران در تازه ترین آمار خود، از رشد ۳۱۹ درصدی و ۲۳۹ درصدی مبالغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌های صادره بانک تا پایان آذر ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک

اداره کل اعتبارات پست بانک ایران در تازه ترین آمار خود، از رشد ۳۱۹ درصدی و ۲۳۹ درصدی مبالغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌های صادره بانک تا پایان آذر ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس گزارش اداره کل اعتبارات، با ارزیابی ماهانه مدیریت شعب استان‌ها و مناطق تهران، در ۹ ماهه گذشته ۷۶ درصد تعهدات بانک برای صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبارات اسنادی داخلی بر طبق اهداف کمی، پایش و پویش بانک در سال ۱۴۰۱ محقق شده است و تا پایان آذر ماه  ۱۰.۱۴۳  فقره ضمانت‌نامه و اعتبارات اسنادی داخلی به مبلغی بیش از  ۶۰ هزار و ۴۰۱میلیارد ریال در شعب بانک صادر شده است که از نظر تعداد نسبت به پایان آذر ماه سال گذشته، به ترتیب ۷۴ و ۲۸۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

این گزارش نشان می‌دهد که در آذر‌ماه سال جاری، ۹.۹۸۲ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ بیش از ۵۱ هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال در شعب بانک صادر شده است که نسبت به پایان آذر‌ماه سال گذشته از نظر تعداد ۷۴ و مبلغ ۲۳۹ درصد رشد داشته است.
همچنین پست بانک ایران طی آذر‌ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل، از ۴۲ فقره گشایش اعتبارات اسنادی داخلی به مبلغ ۲ هزار و ۰۵۱میلیارد ریال به ۱۶۱ فقره و به مبلغی بیش از هشت هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال دست یافته است که به ترتیب ۲۸۳ و ۳۱۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.
بر اساس این گزارش، عملکرد تعهدات (صادره) مدیریت شعب استانها و مناطق کشور در این مدت ۷۶ درصد رشد داشته که مدیریت شعب استان کرمانشاه با ۲۰۵ درصد تحقق عملکرد تعهدات (صادره) مطابق اهداف کمی، پایش و پویش بانک تا پایان آذر‌ماه در صدر مدیریت شعب استان‌های کشور قرار دارد و مدیریت شعب استان‌ اصفهان و منطقه شرق استان تهران به ترتیب با ۲۰۰ و ۱۸۴ درصد در رتبه دوم و سوم کشور قرار دارند.

همچنین این گزارش می‌افزاید: مانده تعهدات بانک، طبق اهداف کمی، پایش و پویش سال جاری در پایان آذر‌ماه سال جاری، رشد ۷۱ درصدی را نشان می‌دهد که منطقه شرق استان تهران با ۱۸۸ درصد تحقق این هدف در رتبه نخست کشور قرار دارد و پس از آن مدیریت شعب استان‌های کرمانشاه و کردستان با ۱۵۵ و ۱۵۲ درصد جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.
بر اساس این گزارش، مدیریت شعب شرق استان تهران ۳۱.۴ درصد کل عملکرد تعهدات صادره در صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبارات اسنادی داخلی تا پایان آذر‌ماه گذشته را محقق کرده است و مدیریت شعب استان اصفهان و کردستان با ۲۶.۷ و ۷.۶ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. 
 

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی