تاریخ انتشار : سه شنبه 29 آذر 1401 - 16:13
کد خبر : 6230

مراقب کلاهبرداری اتباع خارجی با ارائه دلار جعلی باشید

مراقب کلاهبرداری اتباع خارجی با ارائه دلار جعلی باشید

بانک مرکزی بابت کلاهبرداری توسط اتباع خارجی به ویژه اتباع کشورهای افریقایی از اتباع ایرانی با ارائه دلار جعلی به صرافی ها، بازرگانان و تجار ایرانی هشدار داد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران به نقل از بانک مرکزی جمهوری اسلامی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی

بانک مرکزی بابت کلاهبرداری توسط اتباع خارجی به ویژه اتباع کشورهای افریقایی از اتباع ایرانی با ارائه دلار جعلی به صرافی ها، بازرگانان و تجار ایرانی هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران به نقل از بانک مرکزی جمهوری اسلامی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب تهران، طی مکاتبه ای با معاونت ارزی بانک مرکزی ایران، از کلاهبرداری اتباع خارجی از ایرانیان با ارائه دلارهای جعلی خبر داده است.
براساس این گزارش طی ماههای گذشته تعداد پرونده های موضوع کلاهبرداری توسط اتباع بیگانه از این طریق افزایش یافته است.
روش ارتکاب این کلاهبرداری به این شکل است که تبهکاران این پرونده ها با شناسایی افراد دارای تمکن مالی و نیازمند به ارزهای خارجی (عمدتا دلار) با اعلام اینکه قصد سرمایه گذاری در ایران را دارند بافریب اتباع ایرانی و دریافت ریال ارزهای جعلی مورد نظر را به مالباختگان تحویل می دهند.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب از تجار ایرانی خواست در انجام مراودات مالی ضمن هوشیاری و دقت کافی موارد مشکوک را به مراجع انتظامی و قضایی اطلاع دهند.