تاریخ انتشار : دوشنبه 28 آذر 1401 - 16:36
کد خبر : 6199

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی: بانک کشاورزی، خط مقدم بخش کشاورزی است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:  بانک کشاورزی، خط مقدم بخش کشاورزی است

دکتر محمد جواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، بانک کشاورزی را خط مقدم بخش کشاورزی دانست و بر لزوم توجه ویژه دولت به این بانک تاکید کرد.  به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، عسکری در همایش روسای شعب بانک کشاورزی استان

دکتر محمد جواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، بانک کشاورزی را خط مقدم بخش کشاورزی دانست و بر لزوم توجه ویژه دولت به این بانک تاکید کرد.

 به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، عسکری در همایش روسای شعب بانک کشاورزی استان فارس که با حضور فرشید فرخ نژاد مدیرعامل این بانک برگزار شد، با بیان این مطلب افزود : برای حمایت اعتباری از بانک کشاورزی، در بودجه سال ۱۴۰۲ و در برنامه هفتم توسعه، پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی انجام شده است .

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت موضوع امنیت غذایی و نقش مهم تولید غذای سالم، مطلوب و با کیفیت در تمام حوزه ها از جمله کاهش هزینه های بهداشت، درمان و بیمه های درمانی، بر نقش کلیدی بخش کشاورزی و بانک کشاورزی در تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور تاکید کرد و گفت: در این راستا باید به بانک کشاورزی نگاه ویژه داشت، با برنامه و در قالب نقشه راه حرکت کرد، از تمام ظرفیت‌های بخش کشاورزی و بانک کشاورزی استفاده و زیرساخت‌ها و سازوکارها را تقویت کرد.

عسکری ضمن قدردانی از بانک کشاورزی برای تحقق ۱۰۰ درصد تعهدات و تکالیف خود در حوزه کشاورزی، اظهار امیدواری کرد سایر بانک ها در شبکه بانکی کشور نیز به تکالیف و تعهدات خود در زمینه تأمین مالی بخش کشاورزی عمل کنند.

وی تصریح کرد: بخش کشاورزی با داشتن حدود ۴ میلیون نفر بهره‌بردار، بزرگترین بخش خصوصی کشور است. بیش از ۳ برابر بخش صنعت بازدهی دارد، حدود ۳۵ درصد اشتغال کشور مربوط به این بخش است و ظرفیت و قابلیت بسیار بالایی برای ارزآوری و شکوفایی اقتصادی کشور دارد.

عسکری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی در زمینه امنیت غذایی و رفع موانع تولید، طرحی متشکل از ۱۵ ماده و ۲۸ اصل تدوین شده که طی آن برای اولین بار نظرات همه فعالان حوزه کشاورزی با موفقیت جمع آوری و برای رفع کاستی ها و نارسایی‌ها و ارائه راهکارهای مناسب استفاده شده است. همچنین دستگاه‌های متولی مکلف به همکاری شده‌اند و برای نخستین بار در کشور تشکیل شورای قیمت گذاری به تصویب رسیده است.

 نماینده مردم داراب و زرین دشت در بخش پایانی سخنان خود، با اشاره به تنوع اقلیمی و ظرفیت‌های بالای استان فارس در بخش کشاورزی، ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های بانک کشاورزی، خواستار حمایت و توجه بیشتر به استان فارس و بهره برداران بخش کشاورزی استان شد.