تاریخ انتشار : شنبه 12 آذر 1401 - 16:04
کد خبر : 5834

پرداخت ۷۵۷ فقره تسهیلات بانک توسعه تعاون در بخش صنعت و معدن شهرستان دشتی

پرداخت ۷۵۷ فقره تسهیلات بانک توسعه تعاون در بخش صنعت و معدن شهرستان دشتی

بانک توسعه تعاون در شهرستان دشتی استان بوشهر ، از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آبان ماه سال جاری در بخش صنعت و معدن ۷۵۷ فقره تسهیلات با مبلغ ۲۷۵ میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک پرداخت کرده است. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی مدیریت شعب استان بوشهر ؛ شعبه این بانک

بانک توسعه تعاون در شهرستان دشتی استان بوشهر ، از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آبان ماه سال جاری در بخش صنعت و معدن ۷۵۷ فقره تسهیلات با مبلغ ۲۷۵ میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک پرداخت کرده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی مدیریت شعب استان بوشهر ؛ شعبه این بانک در شهرستان دشتی طی سال گذشته ۱۶۰ میلیارد ریال و در هشت ماه ابتدایی سال جاری نیز ۱۱۵ میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت و معدن اعطا کرده است.

سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و بزرگ از مهترین راهبردهای رشد و توسعه اقتصادی کشور است . بانک توسعه تعاون با حمایت از صنایع کوچک نقشی مهم در ایجاد اشتغال و شکوفا کردن استعدادها و مزیت های مهم مناطق مختلف به ویژه مناطق شهری و روستایی دارد و صنایع بزرگ نیز با استقرار در جایگاه‌های جغرافیایی سهم عمده ای در ایجاد ارزش افزوده اقتصاد ملی ایفا می‌ کنند.

نقش و حمایت موثر بانک توسعه تعاون در شهرستان دشتی که دارای معادن متعددی از جمله سنگ لاشه ، سنگ گچ، شن و ماسه ، خاک رس معمولی ، معدن سنگ نمک و نمک آبی است و در زمینه دارا بودن معدن گچ، سنگ و تولید مصالح ساختمانی مقام اول را دارد و به روش های صنعتی از آنها بهره برداری می شود ، باعث رونق اشتغال این شهرستان شده است .

گفتنی است محصولات تولیدی توسط بخش صنعت تأثیرات مهمی بر رونق دیگر بخش‌های اقتصادی دارد از همین رو دستگاه‌های صنعتی امکان تولید انبوه را در بخش‌های کشاورزی، مسکن و خدمات موجب شده ‌اند و افزایش سطح تولید این بخش‌ها بدون توسعه و رشد تجهیزات صنعتی امکان‌پذیر نبوده است.