تاریخ انتشار : دوشنبه 7 آذر 1401 - 14:18
کد خبر : 5676

رشد ۲۶۸ و ۲۵۳ درصدی مبالغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌های صادره بانک در پایان آبان ماه سال جاری

رشد ۲۶۸ و ۲۵۳ درصدی مبالغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌های صادره بانک در پایان آبان ماه سال جاری

اداره کل اعتبارات پست بانک ایران در تازه ترین آمار خود، از رشد ۲۶۸ درصدی و ۲۵۳ درصدی مبالغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌های صادره بانک تا پایان آبان ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک

اداره کل اعتبارات پست بانک ایران در تازه ترین آمار خود، از رشد ۲۶۸ درصدی و ۲۵۳ درصدی مبالغ گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌های صادره بانک تا پایان آبان ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس گزارش اداره کل اعتبارات، با ارزیابی ماهانه مدیریت شعب استان‌ها و مناطق تهران، در هشت ماهه گذشته ۷۷ درصد تعهدات بانک برای صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبارات اسنادی داخلی بر طبق اهداف کمی، پایش و پویش بانک در سال ۱۴۰۱ محقق شده است و تا پایان آبان ماه  ۸۸۳۳ فقره ضمانت‌نامه و اعتبارات اسنادی داخلی به مبلغی بیش از  ۵۴ هزار و ۱۲۲میلیارد ریال در شعب بانک صادر شده است که نسبت به پایان آبان ماه سال گذشته، به ترتیب ۷۶ و ۲۵۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.
این گزارش نشان می‌دهد که در آبان‌ماه سال جاری، ۸۶۹۵ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ بیش از ۴۶ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال در شعب بانک صادر شده است که نسبت به پایان آبان‌ماه سال گذشته به ترتیب ۷۵ و ۲۵۳ درصد رشد داشته است.
همچنین پست بانک ایران طی آبان‌ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل، از ۴۱ فقره گشایش اعتبارات اسنادی داخلی به مبلغ یک هزار و۹۵۶ میلیارد ریال به ۱۳۸ فقره و به مبلغی بیش از هفت هزار و ۲۰۸ میلیارد ریال دست یافته است که به ترتیب ۲۳۷ و ۲۶۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.
بر اساس این گزارش، مدیریت شعب منطقه شرق استان تهران با ۲۰۰ درصد تحقق عملکرد تعهدات (صادره) مطابق اهداف کمی، پایش و پویش بانک تا پایان آبان‌ماه در صدر مدیریت شعب استان‌های کشور قرار دارد و مدیریت شعب استان‌های اصفهان و کرمانشاه به ترتیب با ۱۹۹ و ۱۹۵ درصد در رتبه دوم و سوم کشور قرار دارند.
همچنین این گزارش می‌افزاید: تعهدات بانک، طبق اهداف کمی، پایش و پویش سال جاری در پایان آبان‌ماه سال جاری، رشد ۸۴ درصدی را نشان می‌دهد که منطقه شرق استان تهران با ۲۳۴ درصد تحقق این هدف در رتبه نخست کشور قرار دارد و پس از آن مدیریت شعب استان‌های اصفهان و کردستان با ۱۷۲ و ۱۶۸ درصد جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.
بر اساس این گزارش، مدیریت شعب شرق استان تهران ۳۱.۷ درصد از ۷۷ درصد کل عملکرد تعهدات صادره در صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبارات اسنادی داخلی تا پایان آبان‌ماه گذشته را محقق کرده است و مدیریت شعب استان اصفهان و کردستان با ۲۶.۴ و ۷.۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
 

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی