تاریخ انتشار : دوشنبه 23 آبان 1401 - 17:35
کد خبر : 5279

حمایت از احیای مرغ لاین آرین توسط بانک کشاورزی، گامی بلند به سوی امنیت پایدار غذایی

حمایت از احیای مرغ لاین آرین توسط بانک کشاورزی، گامی بلند به سوی امنیت پایدار غذایی

بانک کشاورزی در حمایت از تامین امنیت پایدار غذایی در کشور و در اجرای برنامه ملی احیا و توسعه مرغ لاین نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیحی ۶ درصد به مرغداران و زنجیره تولیدکنندگان مرغ لاین آرین پرداخت می کند.  به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، این بانک با هدف حمایت از

بانک کشاورزی در حمایت از تامین امنیت پایدار غذایی در کشور و در اجرای برنامه ملی احیا و توسعه مرغ لاین نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیحی ۶ درصد به مرغداران و زنجیره تولیدکنندگان مرغ لاین آرین پرداخت می کند.

 به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، این بانک با هدف حمایت از خودکفایی در زنجیره تولید مرغ، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا نیمه آبان ماه بالغ بر ۱۹۶۶ میلیارد ریال تسهیلات برای احیای نژاد آرین به بیش از ۶۶ مزرعه پرورش مرغ لاین آرین شامل نیمچه گوشتی، مادر گوشتی و مرغ اجداد پرداخت کرده است.

براساس این گزارش، این تسهیلات با هماهنگی معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و معرفی مدیریت برنامه ملی احیای مرغ لاین آرین، توسط شعب بانک کشاورزی سراسر کشور پرداخت می شود.

این گزارش می افزاید: فناوری دستیابی به مرغ لاین، بسیار پیشرفته و راهبردی است و امروز در جهان تنها هشت کشور از جمله ایران از توانایی فنی و علمی لازم برای تولید این مرغ ها برخوردار هستند و توانایی حفظ و تکثیر آن را با رعایت استراتژی های غذایی دارند. توانایی تولید مرغ لاین به اندازه ای مهم است که می تواند یک کشور را به تأمین کننده گوشت مرغ زنجیره صنعتی دنیا تبدیل و در زمینه گوشت مرغ از سایر کشورها بی نیاز کند.

شایان ذکر است صندوق بیمه کشاورزی نیز در حمایت از تولیدکنندگان مرغ لاین آرین، در بیمه های پایه و تکمیلی، حق بیمه بابت هرقطعه جوجه یک روزه سویه آرین را با احتساب ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می کند.