تاریخ انتشار : شنبه 14 آبان 1401 - 12:20
کد خبر : 4980

بانک صنعت و معدن بانکی خوشنام در بین ذینفعان و سایر بانک هاست/ سود آوری و انجام فعالیت های تخصصی، دو بال یک بانک توسعه ای هستند

بانک صنعت و معدن بانکی خوشنام در بین ذینفعان و سایر بانک هاست/ سود آوری و انجام فعالیت های تخصصی، دو بال یک بانک توسعه ای هستند

اعضای هیأت مدیره بانک صنعت و معدن به اتفاق هیأت همراه به استان مازندران سفر کردند و ضمن حضور در مراسم معارفه مدیر جدید و تکریم مدیر پیشین این استان از چندین طرح مهم صنعتی در این استان بازدید نمودند. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، حسین عسکری

اعضای هیأت مدیره بانک صنعت و معدن به اتفاق هیأت همراه به استان مازندران سفر کردند و ضمن حضور در مراسم معارفه مدیر جدید و تکریم مدیر پیشین این استان از چندین طرح مهم صنعتی در این استان بازدید نمودند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، حسین عسکری عضو هیأت مدیره و قائم مقام مدیرعامل که به همراه امیرهوشنگ عصار زاده عضو دیگر هیات مدیره این بانک و ولی الهی معاون اعتبارات و راهبری شعب، اسدی معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات، گرجی سرپرست امور راهبری شعب و ترابی مدیر روابط عمومی و امور مشتریان این بانک، روز چهارشنبه یازدهم آبانماه به استان مازندران سفر کرده بود، در جمع کارکنان بانک در این استان، عنوان داشت: علیرغم همه فراز و نشیب های که در مسیر فعالیت بانک ناشی از شرایط اقتصادی کشور بودیم اما خوشبختانه ثبات و رشد فعالیت بانک با کمک الهی و نیروی انسانی توانمند و با دانش در این بانک شروع شده و همچنان ادامه دارد و با یاری همه همکاران ظرفیت ها و بنیان خوبی در بانک در مسیر خدمت به بخش صنعت و معدن کشور ایجاد شده است.
عسکری ادامه داد: مشکلات موجود اعم از ساختاری و غیر ساختاری از جمله موضوع کفایت سرمایه با تلاش همکاران و پیگیری از طریق دولت، مجلس و سایر مراجع قابل حل می باشد و این مهم در دستور کار این بانک قرار گرفته است.
عسکری با تأکید بر اهمیت کارتیمی برای حل مشکلات موجود و رشد و توسعه خدمات بانک در تمامی استانها بیان داشت: تلاشهای خوبی از سوی همکاران برای رفع مشکلات بانک در این استان صورت گرفته که تا حدودی مؤثر بوده ولی نباید راضی به وضعیت موجود باشیم و همچنان با پیگیری و جدیت مسیر توسعه را در استان طی می کنیم.
عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن خاطر نشان کرد: این بانک، یک برند بسیار خوشنام و شاخص در بین بانکها و صنعتگران می باشد و ما باید نه تنها به دنبال حفظ اعتبار بانک بلکه می بایست درصدد ارتقای آن نیز باشیم.
وی سپس با آرزوی موفقیت برای خرمیان در استان اصفهان، محبی در استان گلستان و گنجی در استان مازندران  از حضور عصار زادگان به عنوان عضو هیات مدیره این بانک ابراز خوشنودی کرد و اظهار داشت: استفاده از تجربیات گرانبهای مدیران ارشد به خصوص عضو جدید هیأت مدیره برای پیشبرد اهداف بانک بسیار راهگشا خواهد بود.
امیر هوشنگ عصار زاده دیگر عضو هیت مدیره این بانک نیز ضمن ابراز خرسندی از بابت حضور در بانک صنعت و معدن و در اولین سفر خود به استان مازندران به همکاران توصیه کرد با تلاش بیشتر از پتانسیل های موجود در این استان کشور استفاده کنند و افزود: باید قدردان تلاشهای مدیران و کارشناسان با سابقه و با تجربه باشیم.
وی با تشکر از زحمات مدیر پیشین استان و آرزوی موفقیت برای مدیر جدید آن تأکید کرد: جابه جایی مدیران دراستانها در راستای ارتقاء عملکرد می باشد و توجه مدیران ارشد بانک برای رفع کاستیهای موجود کاملاً مشهود است.
عصار زاده در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت با ثبات بانک صنعت و معدن در مقایسه با سایر بانکها اشاره نمود و گفت: این بانک از هویت تخصصی و شناخته شده ای در بین ذینفعان برخوردار بوده و بانک چابکی است که سرانه عملکردی همکاران از سرانه عملکردی سایر بانکها بیشتر می باشد.
وی عنوان کرد: با بازنگری در برخی فرآیندها می توان در تحقق مشتری محوری تلاش کرد و بایستی وظایف شعب و ستاد بانک تفکیک شود؛ در ستاد بایستی توجه بیشتر به سیاستگذاری و نظارت  باشد و کارشناسی و انجام کارهای مشتریان در شعب متمرکز شود، ضمن آنکه بین وظایف و اختیارات ستاد و شعب نیز باید تناسب بیشتری وجود داشته باشد.
عصار زاده با تأکید بر لزوم گسترش تفکر استراتژیک در بانک یادآور شد: بانکهای توسعه ای صرفاً انتفاعی نیستند و هم زمان وظایف مربوط به اهداف توسعه ای و ایجاد اشتغال دارند، هرچند این اهداف توجیه کننده زیان ده بودن یک بانک نیست و توازن بین سودده بودن و انجام رسالت اصلی بانک تخصصی نیز اهمیت دارد.
وی اضافه کرد: سود آوری و انجام عملیات و فعالیت های توسعه ای دو بال یک بانک تخصصی و توسعه ای هستند و با توجه به اینکه بانک صنعت ومعدن یک بانک دولتی و توسعه ای می باشد بنابراین انتظارات هم از سوی دولت وهم از سوی  صنعتگران از بانک به مراتب  بیشتر از سایر بانکها می باشد.   
وی اعلام داشت: حقوق و مزایا، امکانات و اقلام رفاهی که باعث افزایش انگیزه همکاران می شود، نیازمند بهبود است ولی بیشتر مراجع تصمیم گیری در این زمینه بیرون از بانک می باشند هر چند که بایستی از تمام ظرفیتهای قانونی برای رفع مشکلات معیشتی همکاران استفاده شود و این اهتمام در مدیران ارشد این بانک وجود دارد و اقداماتی در این خصوص نیز انجام شده است.
همچنین در این سفر، مراسم معارفه علی فغان پور گنجی سرپرست جدید بانک صنعت و معدن استان مازندران و تقدیر از علیرضا خرمیان مدیریت پیشین آن برگزار شد و حاضران برای آنان آرزوی توفیق روزافزون نمودند.
اعضای هیأت مدیره هیأت عامل و مدیران ارشد بانک صنعت و معدن در این سفر از شرکت های سولیکو کاله، روماک گستر پارس و صنایع غذائی پردیس بازدید کردند و مسایل مربوط به واحدهای تامین مالی شده توسط این بانک را به بحث و تبادل نظر گذاشتند و در خصوص همکاری و تمرکز حساب این مشتریان و حمایت بیشتر و نحوه تسهیلات دهی و تأمین نقدینگی مورد نیاز تولیدکنندگان این استان به گفتگو نشستند.