تاریخ انتشار : سه شنبه 10 آبان 1401 - 18:00
کد خبر : 4903

تعامل بانک توسعه تعاون با تعاونگران مناسب بوده است

تعامل بانک توسعه تعاون با تعاونگران مناسب بوده است

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعامل بانک توسعه تعاون با تعاونگران را مناسب دانست. مهدی مسکنی معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه‌ای با موضوع تعاونی‌های اعتبار در محل اندیشکده تعاون اظهار داشت: بانک توسعه تعاون به ویژه طی دوره‌های اخیر تعامل مناسبی با تعاونگران داشته است و این

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعامل بانک توسعه تعاون با تعاونگران را مناسب دانست.

مهدی مسکنی معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه‌ای با موضوع تعاونی‌های اعتبار در محل اندیشکده تعاون اظهار داشت: بانک توسعه تعاون به ویژه طی دوره‌های اخیر تعامل مناسبی با تعاونگران داشته است و این باتک در حل مشکلات تعاونی‌ها پیشگام بوده است.
وی افزود: برنامه این است مساله ساماندهی تعاونی‌های اعتبار به نحو مناسبی صورت پذیرد و بانک توسعه تعاون نیز به عنوان نهاد توسعه‌ای و مالی بخش تعاون در فرآیند حمایت، ساماندهی و نظارت بر تعاونی‌های اعتبار می‌تواند نقش موثری بر عهده گیرد.
مسکنی خاطر نشان کرد: بسیاری از تشکل‌های تعاونی از جمله تعاونی‌های اعتبار بر مبنای مقبولیت در میان اقشار مردم مشغول فعالیت هستند و تجمیع سرمایه‌های خرد بر مبنا و مکانیزم تعاون می‌تواند در طرح‌های مهم ملی از جمله طرح‌های ملی مسکن نقش تسهیلگرایانه ایفا نماید.
محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: تعاونی‌های اعتبار در گروه‌های شغلی، مجامع محلی و اجتماعی در سراسر کشور حضور دارند و بسیاری از این تعاونی‌ها از جمله مشتریان بانک توسعه تعاون محسوب می‌شوند و تلاش شده است تا بهترین خدمات و پشتیانی فناوری و ارائه خدمات وب سرویس به این تعاونی‌ها ارائه گردد.
وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی به عنوان دو ناظر اصلی بر فعالیت تعاونی‌های اعتبار مطرح هستند و پیشنهادهایی برای تسهیل و پیشبرد این تعاونی‌ها مطرح گردیده است و حاضرین این جلسه و نیز اعضای کارگروه تخصصی بازار سرمایه، بانک و بیمه اتاق تعاون ایران بسته پیشنهادی در خصوص چارچوب‌ها، الزامات و روند فعالیت و نحوه نظارت بر تعاونی‌های اعتبار مطرح نموده‌اند و نقش شورای پول و اعتبار در اخذ تصمیمات و مصوبات برای نحوه فعالیت تعاونی‌های اعتبار تعیین کننده است.
در این جلسه هاشمی مدیر کل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمد محمدی سرپرست مدیریت امور اعتباری، یونس کلانتری رئیس اداره کل امور مشتریان و توسعه بازار، حمید بختیاری معاون طراحی و توسعه محصول اداره کل هوش کسب و کار و توسعه محصول بانک توسعه تعاون، علی اکبر مظهری نماینده معاونت نظارت بانک مرکزی، مدیران عامل و نمایندگان تعاونی‌های اعتبار برخی ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی، راییجی رییس اندیشکده تعاون و تعدادی از صاحب‌نظران حوزه تعاون مطالبی را در خصوص تعاونی‌های اعتبار ارائه دادند.