تاریخ انتشار : سه شنبه 3 آبان 1401 - 16:46
کد خبر : 4686

رشد ۳۰۶ درصدی در اعطای تسهیلات در استان زنجان نسبت به سال گذشته/ انعقاد قرارداد بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان

رشد ۳۰۶ درصدی در اعطای تسهیلات در استان زنجان نسبت به سال گذشته/ انعقاد قرارداد بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان

مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان از رشد ۳۰۶ درصدی در اعطای تسهیلات در این استان در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا، مهدی جمالوندی مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان با اعلام این خبر گفت: شعب مدیریت این استان

مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان از رشد ۳۰۶ درصدی در اعطای تسهیلات در این استان در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا، مهدی جمالوندی مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان با اعلام این خبر گفت: شعب مدیریت این استان در شش ماه ابتدای سال جاری ۱۰ هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴ برابری را نشان می دهد.

جمالوندی افزود : با توجه به فعالیت تخصصی بانک مسکن، عمده تسهیلات این بانک به ساخت واحدهای مسکونی تخصیص یافته است. به طوری که این مدیریت با اعطای ۷ هزار و ۹۸۸ میلیارد ریال تسهیلات مشارکت مدنی طی نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۶۹ درصدی را ثبت کرده است.

وی گفت: خوشبختانه با همکاری و تعامل سازنده با اداره کل راه و شهرسازی، پیمانکاران و سایر نهادهای متولی، از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، این استان تاکنون تعداد ۱۲ هزار و ۶۲۰ واحد مسکونی با بیش از ۴۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ۱۹۹ پروژه از محل طرح نهضت ملی مسکن عقد قرارداد شده است.

در ادامه مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان در خصوص عملکرد در بخش تسهیلات قرض الحسنه، گفت: طی شش ماهه ابتدای سال جاری مبلغ ۳۹۰ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۸۵ درصدی را نشان می دهد. لازم به ذکر است عمده وام قرض الحسنه پرداختی مربوط به قرض الحسنه ازدواج، اشتغالزایی و فرزندآوری است.

وی با اعلام میزان وصول نقدی استان در شش ماه سال جاری به مبلغ ۲ هزار و ۹۹۹ میلیارد ریال و با رشد ۱۳۶ درصدی، گفت : مانده مطالبات مدیریت زنجان ۳۹۴ میلیاردریال است که با کاهش ۵ درصدی نسبت به پایان سال، در حال حاضرNPL این استان معادل ۷۹/. درصد با رقمی کمتر از عدد یک به خود اختصاص داده است.

برچسب ها : ،