تاریخ انتشار : سه شنبه 3 آبان 1401 - 8:53
کد خبر : 4679

۱۰۴۹۰ میلیارد ریال سود خالص در ۶ ماه

۱۰۴۹۰ میلیارد ریال سود خالص در ۶ ماه

بانک اقتصادنوین در شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ با ادامه مسیر رو به رشد خود توانست ۱۰هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال سود خالص کسب کند که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹.۴ درصد رشد نشان می‌دهد. براساس گزارش منتشرشده در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، بانک اقتصادنوین به‌عنوان نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران،

بانک اقتصادنوین در شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ با ادامه مسیر رو به رشد خود توانست ۱۰هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال سود خالص کسب کند که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹.۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

براساس گزارش منتشرشده در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، بانک اقتصادنوین به‌عنوان نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران، گزارش فعالیت شش‌ماهه دوره مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۱ را منتشر کرد که حاکی از رشد این بانک در اغلب شاخص‌های کلیدی است. بر پایه این گزارش، مانده سپرده‌های جذب‌شده در این بانک به ۱۷۶۵ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال و مانده تسهیلات پس از کسر ذخایر به ۱۴۶۷ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال رسیده که این دو شاخص نسبت به ابتدای سال جاری به ترتیب ۶ و ۱۱ درصد رشد کرده‌اند.
همچنین این بانک در شش ماهه نخست سال موفق شد از محل پرداخت تسهیلات ۱۱۱ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال درآمد شناسایی کند که بیانگر حدود ۲۰درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال گذشته است. مجموع درآمدهای مشاع بانک نیز به ۱۱۵ هزار و ۵۶۹ میلیارد ریال رسید که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۲۵درصد رشد را یادآوری می‌کند.
نسبت مطالبات غیرجاری این بانک نیز در پایان شش‌ماهه نخست سال جاری با ۰.۰۲ درصد کاهش نسبت به ابتدای سال به عدد ۷.۶۸ درصد رسید که نشان از کیفیت مطلوب بهداشت اعتباری در این بانک دارد.
نتیجه این عملیات سودآور منجر به تحقق ۳۵۱ ریال به‌عنوان سود پایه هر سهم شد که با ۸درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل می‌تواند خبر خوشی برای سهامداران و سایر ذینفعان باشد.