تاریخ انتشار : دوشنبه 2 آبان 1401 - 19:53
کد خبر : 4675

هشدار امنیتی برای کلاهبرداری ها بر بستر اپلیکیشن بله

هشدار امنیتی برای کلاهبرداری ها بر بستر اپلیکیشن بله

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های خود درخواست دارد نسبت به دریافت پیامک های جعلی هشدار ورود به حساب کاربری و درخواست از کاربر برای ثبت کردن اطلاعات هویتی و بانکی خود در لینک های ارسالی از سوی کلاهبرداران و سارقان اینترنتی، هوشیارانه عمل کنند. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های خود درخواست دارد نسبت به دریافت پیامک های جعلی هشدار ورود به حساب کاربری و درخواست از کاربر برای ثبت کردن اطلاعات هویتی و بانکی خود در لینک های ارسالی از سوی کلاهبرداران و سارقان اینترنتی، هوشیارانه عمل کنند.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک ملی ایران، اخیرا پیامی در بستر پیام رسان «بله» با نام و نشان مشابه این بانک برای مشتریان ارسال می شود که در آن به کاربر هشدار می دهد «فردی قصد ورود به حساب سامانه بام شما را دارد. اگر این ورود توسط شما انجام نشده، از طریق اپلیکیشن زیر نسبت به تغییر اطلاعات خود اقدام فرمایید.»در ادامه با نصب برنامه مربوطه توسط مشتریان و درج اطلاعات بانکی، امکان سرقت و سوءاستفاده از حساب بانکی کاربر برای فرد کلاهبردار فراهم می شود. بانک ملی ایران ضمن درخواست از مشتریان و کاربران سامانه های خود برای افزایش آگاهی نسبت به روش های پایه و اصول امنیتی فعالیت در فضای مجازی، تقاضا دارد نسبت به محافظت از اطلاعات حساب بانکی خود آگاه بوده و ترتیب اثری به این گونه پیام ها ندهند.

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی