تاریخ انتشار : سه شنبه 26 مهر 1401 - 14:33
کد خبر : 4403

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک توسعه تعاون از ۲۵۰۰ میلیارد ریال گذشت

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک توسعه تعاون از ۲۵۰۰ میلیارد ریال گذشت

بانک توسعه تعاون از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه ۲۵۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در ۶ ماه اول امسال ۱۸۳۳ فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شده است. این گزارش می افزاید، تعداد تسهیلات پرداختی از فروردین تا

بانک توسعه تعاون از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه ۲۵۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در ۶ ماه اول امسال ۱۸۳۳ فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.
این گزارش می افزاید، تعداد تسهیلات پرداختی از فروردین تا شهریور ماه سیر صعودی داشته است به نحوی که در ماه اول سال ۱۴۱ فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شد که در شهریورماه به ۱۶۱۲ فقره رسیده است.
براین اساس، با توجه به عملکرد مناسب شعب بانک توسعه تعاون در سراسر کشور میزان افراد در صف انتظار دریافت تسهیلات به شدت کاهش یافته است.میزان افراد در صف انتظار تا پایان شهریور ۲۲۰ نفر بوده است که به محض تکمیل مدارک نسبت به کارسازی تسهیلات آنها اقدام می شود.
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به کلیه زوج هایی که تاریخ عقد آنها از ۱۳۹۷/۰۱/۰۱ است و تاکنون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت نکرده اند ، پرداخت می شود.برای هر یک از زوج ها یک میلیارد و دویست میلیون ریال و با دوره باز پرداخت ۱۰ ساله اعطا می شود.
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در سال ۱۴۰۱ برای زوج های زیر بیست و پنج سال و زوجه های زیر بیست و یک سال یک میلیارد و پانصد میلیون ریال تعیین شده است.
مسوولان شعب مکلفند مبتنی بر اعتبار سنجی متقاضیان ، حداکثر با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج اقدام کنند.
گفتنی است ، با عنایت به مفاد ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در قانون مذکور مشمول اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی هستند.