تاریخ انتشار : دوشنبه 25 مهر 1401 - 22:55
کد خبر : 4391

معاون قضایی دادگستری کل استان تهران: گفتمان بین بانک‌ها و نظام قضایی باید تقویت شود

معاون قضایی دادگستری کل استان تهران: 
						
            گفتمان بین بانک‌ها و نظام قضایی باید تقویت شود

معاون قضایی دادگستری کل استان تهران خواستار تقویت گفتمان بین بانک‌ها و نظام قضایی شد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک سینا، محمدرضا پسندیده در همایش سراسری کارشناسان حقوقی و وصول مطالبات بانک سینا، نظام بانکی را موتور محرک مهم اقتصاد دانست و گفت: اجرای سیاست‌های پولی کشور از طریق نظام

معاون قضایی دادگستری کل استان تهران خواستار تقویت گفتمان بین بانک‌ها و نظام قضایی شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک سینا، محمدرضا پسندیده در همایش سراسری کارشناسان حقوقی و وصول مطالبات بانک سینا، نظام بانکی را موتور محرک مهم اقتصاد دانست و گفت: اجرای سیاست‌های پولی کشور از طریق نظام بانکی صورت می‌گیرد و با توجه به نقشی که بانک‌ها در توسعه اقتصادی کشور، رونق تولید و ایجاد اشتغال ایفا می‌کنند، توجه به مسائل حقوقی و قضایی در شبکه بانکی یک اصل ضروری است.
وی با تأکید بر تقویت گفتمان مشترک در خصوص مسائل بانکی و حقوقی، خاطرنشان کرد: تلفیق بین علوم اقتصادی و حقوقی برای کشور یک ضرورت است و تا زمانی که تعریف درست و صحیح حقوقی از مسائل اقتصادی کشور صورت نگیرد، مشکلات اقتصادی کماکان وجود خواهد داشت.
پسندیده افزود: حمایت از نظام بانکی و تقویت نقش‌آفرینی آن در اقتصاد، از طریق ایجاد گفتمان مشترک بین جامعه حقوقی بانک‌ها و مدیران بانکی از یک طرف و نظام قضایی از طرفی دیگر امکان‌پذیر است تا به وسیله آن اختلافات موجود در مسائل اقتصادی و بانکی از جمله نحوه مطالبه تعهدات ارزی ایفانشده، نحوه پرداخت ضمانت‌نامه‌های بانکی، ابطال قراردادهای بانکی و آثار ناشی از آن‌ها برطرف شود.
معاون قضایی دادگستری کل استان تهران اظهار داشت: جامعه حقوقی نیز در این میان نباید نگاه صرفاً حقوقی داشته باشد بلکه باید با تحلیل روابط بانکی و اقتصادی و شناخت کافی از این فضا که در نتیجه ایجاد گفت‌وگو و گفتمان بیشتر فراهم می‌آید، با نگاه چندجانبه تحلیل نهایی خود را ارائه کند.

برچسب ها : ،