تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مهر 1401 - 16:33
کد خبر : 4165

با هدف اجرای قانون حمایت خانواده و جوانی جمعیت؛ پست بانک ایران، بانک عامل واگذاری سهام صندوق‌های قابل معامله در بورس شد

با هدف اجرای قانون حمایت خانواده و جوانی جمعیت؛  پست بانک ایران، بانک عامل واگذاری سهام صندوق‌های قابل معامله در بورس شد

پست بانک ایران با ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری، بانک عامل، آیین نامه واگذاری سهام صندوق‌های قابل معامله در بورس به متولدان سال ۱۴۰۰ به بعد شد. به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، محمد مخبر معاون اول رئیس جهموری بر اساس ماده ۱۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی

پست بانک ایران با ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری، بانک عامل، آیین نامه واگذاری سهام صندوق‌های قابل معامله در بورس به متولدان سال ۱۴۰۰ به بعد شد.

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، محمد مخبر معاون اول رئیس جهموری بر اساس ماده ۱۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و تکلیف قانونی دولت در بودجه ۱۴۰۱، آیین نامه واگذاری سهام صندوق‌های قابل معامله در بورس به متولدان سال ۱۴۰۰ به بعد را ابلاغ کرد.
 بر اساس این آیین نامه وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری سازمان ثبت احوال کشور، اطلاعات هویتی نوزادان را به بانک‌های پست بانک و ملی ایران اعلام می‌کند و مبلغ تخصیص یافته به هر نوزاد معادل ۱۰ میلیون ریال است و صاحبان سهام تنها تا پایان ۲۴ سالگی یا با ارائه سند ازدواج امکان فروش آن را خواهند داشت.