تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مهر 1401 - 15:46
کد خبر : 4163

دکتر خورسندیان: جامعه ایثارگران، سرمایه های ارزشمند کشور هستند

دکتر خورسندیان: جامعه ایثارگران، سرمایه های ارزشمند کشور هستند

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: جامعه ایثارگران، سرمایه های ارزشمند کشور هستند و توجه به مستندسازی و جهاد تبیین در این خصوص و همچنین توجه به امور آنان یک الزام و تعهد است. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، دکتر خورسندیان در جلسه تکریم ایثارگران این بانک که

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: جامعه ایثارگران، سرمایه های ارزشمند کشور هستند و توجه به مستندسازی و جهاد تبیین در این خصوص و همچنین توجه به امور آنان یک الزام و تعهد است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، دکتر خورسندیان در جلسه تکریم ایثارگران این بانک که با حضور حجت الاسلام ثقفی مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی در امور ایثارگران و حسن ممتحن مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور ایثارگران، قائم مقام مدیرعامل و جمعی از مدیران و ایثارگران این بانک، امروز هفدهم مهرماه برگزار شد؛ ضمن تبریک هفته وحدت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان دفاع مقدس اظهار داشت: به سهم خود از ایثار و جانفشانی های ایثارگران و خانواده های معزز شهدا، رزمندگان و آزادگان قدردانی و تشکر می کنم، شما عزیزان مورد توجه عنایات ویژه حضرت ولیعصر(عج) و مقام معظم رهبری و نور چشم همه ما هستید و تکریم و تقدیر از شما مخصوص و محدود به مناسبت و زمان خاصی نیست هرچند که این تکریم و تقدیر نمی تواند تلاش ها و مجاهدتهای شما را جبران کند.
وی تأکید کرد: شما ایثارگران گرامی و شما خانواده های ایثارگران، حماسه ساز هستید و قهرمانانه از این آب و خاک دفاع کردید و اجازه ندادید حتی یک وجب از آن به دست دشمن بیفتد و آرامش و امنیت امروز ما مرهون ایثار و از خودگذشتگی شماست و این امر حقی به گردن ما قرار می دهد.
وی عنوان کرد: ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت اهمیت بسیاری دارد که اگر پیام این فرهنگ به نسل جدید منتقل شود، شاهد التهاب و انحراف در فضای کنونی کشور نخواهیم بود و این جهاد تبیین و الگوسازی اهمیتی کمتر از جهاد و حضور در جبهه جنگ ندارد.
دکتر خورسندیان بیان داشت: مقام شهدا، رزمندگان و آزادگان عزیز، مقامی شامخ و بلند است و دوران دفاع مقدس یادآور حماسه های این مرز و بوم است که تبیین شایسته ایثار و مجاهدت های آنان می تواند الگوی نسل جوان در مسیر بالندگی این میهن اسلامی باشد.
وی همچنین با بیان اینکه دشمنان در تمام مقاطع این انقلاب به دنبال کارشکنی و توطئه بوده اند، افزود: این انقلاب به بهای خون ها و جان های عزیزی به دست ما رسیده است؛وظیفه ایجاب می کند با تمام وجود از ارزش های انقلاب دفاع کنیم، امروز ما میراث دار و پرچم دار آرمان های جمهوری اسلامی و دفاع مقدس هستیم و باید با تیزبینی و بینش و تدبیر خود تحت لوای رهبر معظم انقلاب و با وحدت کلمه، پاسدار این ارزش ها و آرمان ها باشیم.
وی با تصریح اینکه توطئه ها، تحریم ها و فشارهای دشمنان باعث تحکیم پایه های انقلاب و تقویت اراده ملت ایران در مسیر مقاومت می شود، افزود: امروز شما عزیزان باید در دفاع از سنگر اسلام و مبارزه با استکبار جهانی همواره پیشرو و الگو باشید.

دکتر خورسندیان عنوان داشت: امروز نیز مانند ۸ سال دفاع مقدس در جنگی نابرابر و تمام عیار با دشمنان اسلام و انقلاب هستیم و وظیفه داریم در هر سازمان و مجموعه ای که مشغول انجام وظیفه هستیم با آگاهی و تعهد عمل کنیم و نگذاریم دسیسه های دشمنان خللی در اراده و عزم ما وارد کند.
حسین عسکری عضو هیأت مدیره این بانک نیز که در مراسم حضور داشت، اعلام داشت: فرهنگ ایثار و شهادت از خصیصه های فرهنگ ایرانیان بود که پس از اسلام اهمیتی دوچندان یافت و همه ابعاد زندگی ما ایرانیان را در برگرفت و باور به اینکه انسان جانشین خداوند بر روی زمین است و باید به تکامل برسد در ایثار و شهادت تجلی و نمود می یابد.
وی گفت: مهم تر  از مقوله ایثار و شهادت، ترویج فرهنگ آن است و شهدا و ایثارگران، انسانهای شریفی بودند که به تعبیری همچون باران رحمت الهی خالصانه در پی خدمت به همگان بودند.
حجت الاسلام ثقفی نیز با تبریک هفته وحدت به حضار بیان داشت: بنابر تأکید حضرت علی (ع) هیچ صفت شایسته ای بالاتر از ایثارگری نیست و ائمه(ع) خود در ایثار و بخشش همواره پیشقدم بودند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه مجموعه بانک صنعت و معدن در حمایت از ایثارگران و پیگیری امور آنان سابقه خوبی دارد و بنده نیز در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی آمادگی خود را برای همکاری با این مجموعه برای انعکاس مسایل مربوط به ایثارگران و رفع مشکلات آنان اعلام می نمایم.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور ایثارگران نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، و مدافعان امنیت گفت: به عنوان متولیان امور فرهنگی کشور در حوزه جهاد تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در مقابل نسل جدید کشور مسؤلیم.
وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی جمله معروفی داشتند مبنی بر اینکه تا کسی شهید زندگی نکند، شهید نمی میرد و منش و سلوک شهدا باید راه و روش زندگی همه ما باشد و پیروزی ما باید در میدان رسانه و فضای مجازی رقم بخورد و فعال تر از همیشه در این عرصه ظاهر شویم.
گفتنی است، در این مراسم، مهدی شریف طبع مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران این بانک، گزارش جامعی از برنامه ها و اقدامات انجام شده ارائه نمود و ایثارگران حاضر در جلسه نیز به بیان نقطه نظرات و مسایل خود پرداختن و از حسن توجه مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره و مدیران بانک در پیگیری مسایل مربوط به ایثارگران بانک صنعت و معدن تشکر نمودند.