تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مهر 1401 - 6:46
کد خبر : 4146

بازدید هیات اقتصادی کشور بنگلادش از موزه بانک ملی ایران

بازدید هیات اقتصادی کشور بنگلادش از موزه بانک ملی ایران

برخی از مسئولان اقتصادی بنگلادش از بخش های مختلف موزه بانک ملی ایران بازدید کردند. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک ملی ایران، هیاتی از مسئولان اقتصادی کشور بنگلادش از موزه بانک ملی ایران بازدید کردند .در این هیات که ام دی رحمت اله معین ابوحنا معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ،

برخی از مسئولان اقتصادی بنگلادش از بخش های مختلف موزه بانک ملی ایران بازدید کردند.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک ملی ایران، هیاتی از مسئولان اقتصادی کشور بنگلادش از موزه بانک ملی ایران بازدید کردند .
در این هیات که ام دی رحمت اله معین ابوحنا معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ، ام دی اقبال حسین خان مدیر کل آسیای غربی وزارت خارجه ، ام دی شهید الاسلام دبیر اول سازمان مالیاتی و نیاز مرشد دبیر دوم این سازمان ضمن بازدید از موزه بانک ملی ایران با تاریخچه تاسیس این بانک و سیر تحول بانک و پول در کشور نیز آشنا شدند.
لازم به ذکر است، موزه بانک ملی ایران، تاریخ بانکداری ایران است و بسیاری از اشیای قدیمی از جمله لوازم و امکانات بانکداری را در معرض دید مخاطبان خود قرار داده است.
موزه بانک ملی ایران در خیابان فردوسی تهران واقع است و در آن مجموعه ای ارزشمند از سکه ها، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش و مینیاتور، نقاشی های مدرن و کلاسیک، مسکوکات، اشیای قیمتی و کهن اهدا شده از طرف بانک ها و یا شخصیت های برجسته دنیا و تاریخ ،آثار قلمزنی، ادوات و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری و نیز اسناد معاملات بزرگ است.