تاریخ انتشار : پنجشنبه 31 شهریور 1401 - 15:05
کد خبر : 3774

برگزاری آیین تجلیل از ایثارگران دوران دفاع مقدس در بانک کشاورزی

برگزاری آیین تجلیل از ایثارگران دوران دفاع مقدس در بانک کشاورزی

در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس، آیین تجلیل از ایثارگران بانک کشاورزی با حضورمدیران وجمعی از کارکنان ایثارگر و بسیجی این بانک برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، در این جلسه فریدون بهبهانی سرپرست بانک کشاورزی ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع ایثارگران  گفت: قطعا خداوند نظر

در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس، آیین تجلیل از ایثارگران بانک کشاورزی با حضورمدیران وجمعی از کارکنان ایثارگر و بسیجی این بانک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، در این جلسه فریدون بهبهانی سرپرست بانک کشاورزی ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع ایثارگران  گفت: قطعا خداوند نظر مثبتی به همه ما داشته است که در جایی مشغول انجام وظیفه شده ایم که خدمت در آن، کمتر از مجاهدت در دوران دفاع مقدس نیست. خدمت در بانک کشاورزی نوعی ایثارگری و تلاش مقدس است.

وی افزود:  بهره مندی۴۵۰ هزار نفر کشاورز از خدمات اعتباری بانک کشاورزی و ارائه خدمات بیمه ای به یک میلیون نفر در ۶ ماه گذشته ، بیانگر تلاشی جهادی و مایه افتخار است.

بهبهانی با تاکید بر اهمیت یادآوری شرایط دشوار کارکردن در زمان جنگ تحمیلی و لزوم زنده نگاهداشتن خاطرات دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: یادآوری مشقات کار کردن در در دوران جنگ باعث می شود قدر و قیمت امنیت ، آرامش و امکانات امروز را بدانیم.

وی تصریح کرد: ایثارگران بیش از دیگران در جریان این مشقات بوده اند و می توانند با بیان این واقعیات در محیط کار و در جامعه،  کمک کنند تا  شرایط دشوار اقتصادی را با کار جهادی و همبستگی همگانی پشت سر بگذاریم .

سرپرست بانک کشاورزی ضمن قدردانی از خدمات ایثارگران این بانک در دوران دفاع مقدس وهمچنین  پس از پایان جنگ، خاطرنشان کرد: زبان برای قدردانی از رشادت شما عزیزان قاصر است  و امیدوارم  بتوانیم در جایگاهی که هستیم هر کاری از دستمان بر می‌آید برای همکاران ایثارگر انجام دهیم.

در این جلسه همچنین سردار روحانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس  با اشاره به گذشت  ۴۲ سال از پایان جنگ تحمیلی ، تلاش و مجاهدت تمام کسانی که به نحوی در این جنگ نابرابر حضور و مشارکت داشتند و فعل تجاوز متجاوز را به تنبیه متجاوز تبدیل کردند، شایسته قدردانی و تجلیل دانست .

وی  سپس مطالبی  را در وصف سجایای اخلاقی شهدای دفاع مقدس، تاکتیک‌های فرماندهان نخبه ارتش و سپاه پاسداران ، امدادهای غیبی و رویدادهای برخاسته از صفای باطن ایثارگران در دوران دفاع مقدس، بازگو کرد.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام ثقفی مشاور وزیر اقتصاد در امور شهدا و ایثارگران نیز در این جلسه اظهار داشت:  دوران دفاع مقدس، اوج ایثار و اوج مجاهدت بود و استقامت در این جنگ نابرابر، معجزه عجیبی در تاریخ بوده است.

وی با تاکید بر این که جهاد برای ایثارگران  تمام نشده و ادامه دارد ، تصریح کرد: برای یک ایثارگر، در زندگی روزمره  و در خانواده ، جامعه و محل کار ، مجاهدت علیه خشم، غرور، پرخاشگری و نفسانیات ادامه دارد.

حجت الاسلام ثقفی یکی دیگر از وظایف  ایثارگران را معرفی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسلی که جنگ را ندیده اند عنوان کرد و گفت: باید از کسانی که در محل کار، روحیه  و رفتار ایثارگرانه دارند قدردانی کنیم تا تشویق شوند و دیگران نیز رفتار آنان را الگو و سرمشق خود قرار دهند.

وی در پایان سخنان خود، ضمن قدردانی از حمایت های ارزنده بانک کشاورزی از ایثارگران و با اشاره به روحیه بسیجی  مدیران این بانک، اظهارامیدواری کرد : شاهد درخشش بیش از پیش بانک کشاورزی باشیم.