تاریخ انتشار : سه شنبه 15 شهریور 1401 - 17:39
کد خبر : 3261

امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران اعلام کرد؛ صدور بیش از ۲۷۰۰ فقره ضمانت‌نامه طی ۱۸ ماه گذشته در باجه‌های بانکی فعال طرح سفیران

امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران اعلام کرد؛ صدور بیش از ۲۷۰۰ فقره ضمانت‌نامه طی ۱۸ ماه گذشته در باجه‌های بانکی فعال طرح سفیران

امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران با انتشار گزارشی از صدور ۲۷۰۱ فقره ضمانت‌نامه توسط باجه‌های بانکی منتخب سراسر کشور در طرح سفیران از ابتدای بهمن سال ۱۳۹۹ تا پایان مرداد ماه سال جاری خبر داد. به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس این گزارش، در طرح

امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران با انتشار گزارشی از صدور ۲۷۰۱ فقره ضمانت‌نامه توسط باجه‌های بانکی منتخب سراسر کشور در طرح سفیران از ابتدای بهمن سال ۱۳۹۹ تا پایان مرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس این گزارش، در طرح سفیران ۱۸۹ باجه بانکی روستایی فعال هستند که در مدت ۱۸ ماه گذشته، مبلغی بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال ضمانت‌نامه در سراسر کشور صادر کرده‌اند.
بر اساس آمار منتشر شده امور استان‌ها و بازاریابی بانک، با اجرای این طرح، بیش از ۱۰۸ میلیارد تومان سپرده نقدی در بانک رسوب کرده است و مبلغی بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان کارمزد برای صدور این ضمانت‌نامه از مشتریان دریافت شده است.
این گزارش می افزاید: مدیریت شعب استان اصفهان در این بازه زمانی با ۳۷ باجه بانکی فعال و صدور یک هزار و ۵۲۰ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ بیش از ۹ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال، ۶۶/۸ درصد مبلغ صدور ضمانت‌نامه‌های کل کشور را به خود اختصاص داده است.
همچنین مدیریت شعب استان‌های مازندران و خراسان رضوی با ۱۴ و ۲۱ باجه فعال در طرح سفیران، به ترتیب با صدور ۲۷۵ و ۲۰۶ فقره ضمانت‌نامه در رتبه‌های دوم و سوم این طرح قرار دارند.