تاریخ انتشار : سه شنبه 15 شهریور 1401 - 18:41
کد خبر : 3247

ضمانت نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون به ۸۳ هزار میلیارد ریال رسید

ضمانت نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون به ۸۳ هزار میلیارد ریال رسید

ضمانت نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون در سال ۱۴۰۰ با افزایش ۹۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ به حدود ۸۳ هزار میلیارد ریال رسید. بررسی صورت‌های مالی بانک توسعه تعاون نشان می‌دهد اعتبار اسنادی با رشد چشم گیر ۲۶۶ درصدی در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال پیش از آن به ۲۳ هزار میلیارد ریال

ضمانت نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون در سال ۱۴۰۰ با افزایش ۹۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ به حدود ۸۳ هزار میلیارد ریال رسید.

بررسی صورت‌های مالی بانک توسعه تعاون نشان می‌دهد اعتبار اسنادی با رشد چشم گیر ۲۶۶ درصدی در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال پیش از آن به ۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.
نسبت مطالبات معوق به کل تسهیلات به عنوان یکی از شاخص‌های بررسی عملکرد در نظام بانکی است. بانک توسعه تعاون یکی از موفق‌ترین بانک‌ها در نظام بانکی ایران دراین شاخص بوده است. نسبت تسهیلات غیرجاری (NPL) در بانک توسعه تعاون با کاهش ۴/۴ همراه بوده است که یکی از پایین‌ترین نسبت‌ها در بین بانک‌های کشور است.
بر اساس این گزارش، بانک توسعه تعاون به عنوان جوانترین بانک دولتی و توسعه‌ای در طول ۱۳ سال گذشته خدمات قابل توجهی به جامعه هدف خود ارائه کرده است. تعداد مشتریان بانک در سال گذشته با افزایش ۶ درصدی به ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسید.
بررسی صورت‌های مالی نشان می‌دهد منابع بانک با افزایش ۳۴ درصدی در مقایسه با سال ۱۳۹۹ به ۳۹۷ هزار میلیارد ریال رسیده است.
بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک توسعه‌ای بخش عمده‌ای از تسهیلات پرداختی را به تولید کشور اختصاص داده است.
حجم تسهیلات پرداختی با افزایش ۱۶ درصدی در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۱۳۹۹ به بیش از ۲۶۳ هزار میلیارد ریال رسیده است.
۵۵ درصد از تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در سال گذشته نیزبه بخش صنعت و معدن پرداخت شده که رقم ۱۴۴ هزار میلیارد ریال را نشان می‌دهد.