تاریخ انتشار : دوشنبه 7 شهریور 1401 - 12:14
کد خبر : 2785

افتتاح طرح توسعه کارخانه جوجه کشی مرغ یک روزه با مشارکت بانک توسعه تعاون بوشهر

افتتاح طرح توسعه کارخانه جوجه کشی مرغ یک روزه با مشارکت بانک توسعه تعاون بوشهر

طرح توسعه کارخانه جوجه کشی مرغ یک روزه با مشارکت بانک توسعه تعاون استان بوشهر و با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در پنجمین روز از هفته دولت با حضور استاندار بوشهر ، نماینده مردم بوشهر ،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ، معاونین استانداربوشهر ، مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان بوشهر و

طرح توسعه کارخانه جوجه کشی مرغ یک روزه با مشارکت بانک توسعه تعاون استان بوشهر و با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در پنجمین روز از هفته دولت با حضور استاندار بوشهر ، نماینده مردم بوشهر ،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ، معاونین استانداربوشهر ، مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان بوشهر و برخی دیگر از مسؤلان استانی و شهرستانی ، دربندرریگ شهرستان گناوه مورد بهره برداری قرار گرفت .

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی مدیریت شعب استان بوشهر ؛ این طرح توسعه ای توسط بخش خصوصی و با مشارکت مؤثر بانک توسعه تعاون استان بوشهر «شعبه لیان بوشهر» و در کمتر از ۶ماه آماده بکار و موجب اشتغالزایی ۱۴نفر شده که در هفته دولت مورد بهره برداری قرار گرفت.

این واحد تولیدی سالانه ظرفیت تولید ۲۵میلیون قطعه جوجه را دارد که علاوه بر تامین نیاز استان بوشهر ، امکان تامین نیازهای استانهای دیگر را هم دارد.

مساحت این واحد ۳۳۰۰متر مربع بوده که دراین طرح توسعه با اضافه نمودن ۷۰۰متر مربع مساحت جدید کارخانه به ۴هزار متر مربع رسیده و در سال گذشته نیز ۲۲.۵میلیون قطعه جوجه ریزی انجام داده است.

بهره برداری از این طرح بیانگر عملکرد مثبت بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال های پایدار در مناطق کم برخوردار استان بوشهر است.

گفتنی است ۵۰میلیارد ریال از تسهیلات پرداختی به کارخانه مذکور از محل بند الف تبصره ۱۸ و ۱۰۰میلیارد ریال آن نیز از محل منابع داخلی این بانک دولتی پرداخت شده وگامی موفق بسوی رشد اشتغال و اقتصاد در استان بوشهر است.