تاریخ انتشار : یکشنبه 6 شهریور 1401 - 16:52
کد خبر : 2704

مجوز های صنوف، برای نخستین بار احصاء شد

مجوز های صنوف، برای نخستین بار احصاء شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خاتمه شصت و هفتمین نشست هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار در جمع خبرنگاران، از احصاء ۸۳ عنوان مجوز و پروانه صنفی صنوف مختلف برای اولین بار از شروع به فعالیت این هیئت خبر داد. به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر سید

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خاتمه شصت و هفتمین نشست هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار در جمع خبرنگاران، از احصاء ۸۳ عنوان مجوز و پروانه صنفی صنوف مختلف برای اولین بار از شروع به فعالیت این هیئت خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر سید احسان خاندوزی اعلام کرد: در جلسه امروز هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار، گزارشی از عملکرد پنج ماهه درگاه ملی مجوز ها ارائه شد که بر مبنای آن برای بیش از یک سوم از ۲۳۴ هزار درخواستِ واصله جهت کسب و کار، (حدود ۷۳ هزار درخواست) مجوز صادر شده است.

خاندوزی افزود: از مجوز های باقیمانده نیز بیش از ۶۰ درصد به علت نقص مدارک بوده و ۴۰ درصد هم توسط دستگاه های اجرایی، همچنان در مهلت های تعیین شده، در حال بررسی است.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: همچنین در جلسه امروز، برای دستگاه هایی که کم کاری کرده و شرایط صدور ۲۵ عنوان مجوز را هنوز اعلام نکرده بودند، از سوی هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار اخطار صادر و آنها مکلف به جبران این عقب ماندگی شدند.

خاندوزی برخی از این دستگاه های متخلف را شامل وزارت کشور در حوزه “مجوز های دفاتر پیشخوان”، وزارت راه و شهرسازی در حوزه “مجتمع های خدمات بین راهی”، وزارت آموزش و پرورش در خصوص مجوز “تأسیس مهد کودک”، بانک مرکزی در خصوص مجوز “تأسیس مؤسسه اعتبار سنجی” و وزارت نفت در خصوص مجوز “فروش سیار فرآورده های نفتی”، اعلام کرد و گفت: همچنین سازمان بورس و اوراق بهادار، وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و سازمان برنامه و بودجه هم بخاطر عدم اعلام برخی از مجوز های دیگر، تخلف کرده اند که حتما از طرف اعضای هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار از جمله دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وزیر اقتصاد ادامه داد: یک اتفاق بسیار مهم هم برای اولین بار در شصت و هفتمین جلسه هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار رخ داد و آن این که برای اولین بار موضوع مجوز های صنفی صادره توسط اصناف با همکاری بسیار خوب فراجا و اتاق اصناف در این جلسه مطرح و ۸۳ عنوان مجوز و پروانه صنفی که نزدیک به سه هزار رسته مختلف شغلی را متأثر می کند، بطور کامل احصاء شد.

وی عنوان کرد: امیدوارم با تصویب نهایی این مجوز ها در شورای عالی نظارت بر اصناف بتوانیم یک گام بلند را در خصوص این ۸۳ عنوان مجوز برداریم که خوشبختانه وزارت صمت هم در جلسه امروز این وعده را داد، که این امر را به سرعت پیگیری کند.

اخبار مرتبط


اعلام رشد 750 درصدی سودآوری بانک رفاه کارگران در مجمع عمومی
اعلام رشد ۷۵۰ درصدی سودآوری بانک رفاه کارگران در مجمع عمومی


صدور مجوز در حوزه های تخصصی بیمه زندگی و اتکایی و پرهیز از صدور مجوز مختلط
صدور مجوز در حوزه های تخصصی بیمه زندگی و اتکایی و پرهیز از صدور مجوز مختلط


تأکید بر توسعه همکاری های ایران و جمهوری موریس
تأکید بر توسعه همکاری های ایران و جمهوری موریس


همکاری های متقابل بانک رفاه کارگران و مجتمع فولاد مبارکه اصفهان توسعه می یابد
همکاری های متقابل بانک رفاه کارگران و مجتمع فولاد مبارکه اصفهان توسعه می یابد


"حرکت" خدمتی جدید از بانک رفاه کارگران برای مشتریان حقیقی و حقوقی
“حرکت” خدمتی جدید از بانک رفاه کارگران برای مشتریان حقیقی و حقوقی