تاریخ انتشار : شنبه 5 شهریور 1401 - 23:15
کد خبر : 2673

پیام مدیر عامل بانک ملی ایران به مناسبت روز داروساز

پیام مدیر عامل بانک ملی ایران به مناسبت روز  داروساز

دکتر محمد رضا فرزین مدیرعامل بانک ملی ایران به مناسبت بزرگداشت حکیم زکریای رازی و روز داروساز پیامی را به شرح زیر منتشر کرد: صنعت داروسازی توانسته است با اتکا به توان متخصصان داخلی و پشتکار و تلاش کم نظیر آنها در شرایط تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران که حوزه سلامت و درمان مردم

دکتر محمد رضا فرزین مدیرعامل بانک ملی ایران به مناسبت بزرگداشت حکیم زکریای رازی و روز داروساز پیامی را به شرح زیر منتشر کرد:

صنعت داروسازی توانسته است با اتکا به توان متخصصان داخلی و پشتکار و تلاش کم نظیر آنها در شرایط تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران که حوزه سلامت و درمان مردم ما را هدف قرار داده بود،یکی از برگ های پر افتخار این ملت را در عرصه های گوناگون،به نام خود رقم بزند.
با اتکا به توان داخلی و هوش و استعدادهای این سرزمین اکنون رشد و ارتقای ایران در صنعت داروسازی زبانزد کشورهای منطقه است و شتاب روز افزون ایران در این صنعت،نوید بخش آینده ای درخشان تر است.
تولید واکسن برکت در شرایط همه گیری ویروس کرونا و تهدید همه جانبه سلامت مردم و دغدغه های فراوانی که به وجود آورد،نشان داد که مسیر کشور در حمایت از متخصصین داخلی و رشد و ارتقای صنعت داروسازی تا چه میزان راهبردی و صحیح بوده است.
این افتخار در مورد بسیاری از داروهای راهبردی دیگر که در حوزه سلامت از اهمیت استراتژیک فراوانی بر خوردارند،تکرار شده و به اثبات رسیده اند.
بانک ملی ایران نیز در راستای اهمیت استراتژیک صنعت داروسازی تا کنون حمایت های گوناگونی را از این صنعت به عمل آورده است و در مسیر پیشروی کشور به این روند، پر قدرت ادامه خواهد داد.
امیدوارم همچنان متخصصان این صنعت و پزشکان داروساز که به حق از تبار حکیم زکریای رازی هستند،پرچم ایران را بیش از گذشته در عرصه های فناوری داروسازی و سلامت در جهان بالا برند و در حراست از مرزهای سلامت مردم کشور،پر توان تر از همیشه باشند.