تاریخ انتشار : دوشنبه 31 مرداد 1401 - 19:12
کد خبر : 2372

معاونت حقوقی ریاست جمهوری؛ بخشنامه قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار را ابلاغ کرد

معاونت حقوقی ریاست جمهوری؛ بخشنامه قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار را ابلاغ کرد

معاونت حقوقی ریاست جمهوری با هدف افزایش ثبات، امنیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اطلاع رسانی موثر مقررات، بخشنامه الحاقات «قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار» را به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد. به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس این بخشنامه که برای اجرای ماده‌های ۲۴ و ۳۰ قانون

معاونت حقوقی ریاست جمهوری با هدف افزایش ثبات، امنیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اطلاع رسانی موثر مقررات، بخشنامه الحاقات «قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار» را به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس این بخشنامه که برای اجرای ماده‌های ۲۴ و ۳۰ قانون کسب و کار صادر شده است، دستگاه‌های اجرایی از هرگونه تغییر ناگهانی و بدون اطلاع رسانی قبلی مقررات و رویه‌های قانونی، منع شده‌اند و هرگونه‌ تغییر در سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اقتصادی را قبل از اجرا، به صورت شفاف از طریق رسانه‌های گروهی و تشکل‌های اقتصادی به اطلاع عموم برسانند.
بر طبق این بخشنامه، دستگاه اجرایی باید پیش نویس آیین‌نامه، دستورالعمل یا بخشنامه را یک هفته قبل از صدور، در سایت خود و « پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط کسب و کار» معاونت حقوقی رئیس جمهوری ثبت و بارگذاری کنند تا عموم مردم به آن دسترسی و تشکل‌ها و فعالان اقتصادی فرصت لازم برای اعلام نظر در مورد آن را داشته باشند. همچنین بر اساس ماده ۳۰ قانون مقررات مرتبط با بهبود مستمر محیط کسب وکار پس از یکسال از تاریخ  ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ تنها در صورت ثبت در این پایگاه قابل اجرا هستند.
 

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی