تاریخ انتشار : دوشنبه 31 مرداد 1401 - 16:56
کد خبر : 2364

وصول بخشی از مطالبات معوق بانک ملی ایران با اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی کشور

وصول بخشی از مطالبات معوق بانک ملی ایران با اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی کشور

تا پایان سال گذشته ۲۱۰۶ میلیارد ریال از مطالبات معوقه بانک ملی ایران با اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور، وصول شد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک ملی ایران، این قانون که از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده و بانک های کشور موظف به اجرای آن شدند

تا پایان سال گذشته ۲۱۰۶ میلیارد ریال از مطالبات معوقه بانک ملی ایران با اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور، وصول شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک ملی ایران، این قانون که از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده و بانک های کشور موظف به اجرای آن شدند با هدف حمایت از رونق تولید و تسهیل تسویه بدهی ریالی غیرجاری تولیدکنندگان به بانک ها و موسسات اعتباری از سوی بانک ملی ایران به اجرا درآمد.
بر اساس این قانون تسهیلات گیرندگانی که تمام یا بخشی از بدهی سررسید شده آنها تا پایان سال ۱۳۹۷ پرداخت نشده بود، بدهی غیرجاری آنها با ترتیبات مقرر در قانون محاسبه و پس از راه اندازی سامانه و فراهم شدن مقدمات سیستمی لازم ، حداکثر تا پایان آذر ماه ۱۴۰۰ درخواست خود را ارائه دادند و تا پایان بهمن ماه این سال نسبت به ثبت اطلاعات بدهی خود در سامانه اقدام کردند. همچنین تسویه نقدی مانده بدهی مشتریان نیز تا پایان اسفند ماه همین سال، صورت گرفت.
گفتنی است در مجموع با اجرای این قانون از تعداد ۲۵۷۵ درخواست ارائه شده از سوی متقاضیان جهت بهره مندی از قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور، تعداد ۶۱۹ فقره از پرونده های بدهکاران بانکی بانک ملی ایران، تسویه شده است.