تاریخ انتشار : دوشنبه 18 تیر 1403 - 20:08
کد خبر : 19642

رشد ۱۴.۱ درصدی معاملات مسکن در خرداد ماه امسال نسبت به خرداد پارسال

رشد ۱۴.۱ درصدی معاملات مسکن در خرداد ماه امسال نسبت به خرداد پارسال

 ۱۸ تیر ۱۴۰۳ گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران حاکی از افزایش ۱۴.۱ درصدی تعداد آپارتمان های معامله شده در تهران در خرداد ماه سال ۱۴۰۳  نسبت به دوره مشابه سال گذشته است. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی؛ در خرداد‌ماه سال ۱۴۰۳، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران حاکی از افزایش ۱۴.۱ درصدی تعداد آپارتمان های معامله شده در تهران در خرداد ماه سال ۱۴۰۳  نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی؛ در خرداد‌ماه سال ۱۴۰۳، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به ۹/۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۰.۶ درصد کاهش و ۱۴.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. 

همچنین در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۸۵۹.۱ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۴ و ۹.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

نرخ رشد نقطه به نقطه مسکن در تهران خرداد ماه امسال در حالی ۹.۷ درصد بوده که نرخ رشد قیمت‌ها در خرداد سال گذشته نسبت به مدت مشابه آن در ۱۴۰۱، ۹۸.۷ درصد بوده است.

گزارش «تحولات معاملات بازار مسکن شهر تهران در خردادماه سال ۱۴۰۳» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی‌بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

برای دریافت گزارش کامل «تحولات معاملات بازار مسکن شهر تهران در خردادماه سال ۱۴۰۳» اینجا را کلیک کنید.

تعداد بازدیدها:  
۱۰۰

برچسب ها : ،