تاریخ انتشار : دوشنبه 17 مرداد 1401 - 17:34
کد خبر : 1931

خبرنگاران اعتماد عمومی را قوام می‌بخشند

خبرنگاران اعتماد عمومی را قوام می‌بخشند

دکتر لـله گانی مدیر عامل بانک در پیامی فرا رسیدن ۱۷ مردادماه روز خبرنگار را تبریک گفت. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک رفاه کارگران،متن پیام به این شرح است:  ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار است. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید عرصه قلم و

دکتر لـله گانی مدیر عامل بانک در پیامی فرا رسیدن ۱۷ مردادماه روز خبرنگار را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک رفاه کارگران،متن پیام به این شرح است: 

۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار است. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید عرصه قلم و آگاهی‌بخشی و با عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) و یاران باوفایش این روز را به همه خبرنگاران تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

در عصر حاضر و با توسعه روزافزون شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای اطلاع‌رسانی “خبر”، بیان رویدادها و اطلاع‌رسانی وقایع ماهیت و اهمیتی متفاوت از دوره‌های گذشته یافته است. امروز هر شهروند با رسانه‌ای که در اختیار دارد، خود در کار وقایع‌نگاری است و از زاویه نگاه خود، به انتشار اخبار دست می‌زند. آنچه اهمیت کار رسانه‌ها و خبرنگاران را بیشتر می‌کند، جایگاه اجتماعی و مرجع بودن آنان در کشف و بیان حقایق در میان انبوه پیام‌ها است. 

خبرنگاران با التزامی که در خود و در کار خود ایجاد کرده و هم‌راستا با رسالتی که به دوش دارند، رویدادها را در شکل واقعی آن و تحلیل‌ها و تفاسیر را مطابق با رسالت حرفه‌ای خود به مخاطبان و مردم عرضه می‌کنند و اعتماد عمومی را که عنصری بنیادین در مسیر تعالی حاکمیت‌هاست، قوام می‌بخشند.

اصحاب رسانه، نقش بی‌بدیلی در آگاهی‌بخشی به عموم آحاد جامعه دارند و با اطلاع‌رسانی و انتشار اخبار، مردم را در جریان تحولات و رویدادها می‌گذارند. این اقدامات و اتفاقات در نهایت منجر به همسویی و همگرایی می‌شود و در نهاد خود شفافیت را که لازمه اعتمادسازی است، تحقق می‌بخشد.

این روز را به همه عزیزان خبرنگار، اصحاب و اهالی رسانه و همه آنها که با قلم خود روشنایی و امید را بر ساحت جامعه می‌تابانند صمیمانه تبریک عرض نموده، برای همه این عزیزان از درگاه خداوند متعال سربلندی و توفیق مسالت دارم.

                                                                                                                                                               اسماعیل لـله گانی