تاریخ انتشار : شنبه 26 خرداد 1403 - 11:16
کد خبر : 19165

۱۰۴ هزار واحد نوسازی شده در دولت سیزدهم بهره‌برداری شد

۱۰۴ هزار واحد نوسازی شده در دولت سیزدهم بهره‌برداری شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه فرآیند نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده از ۲۸۵ هزار واحد عبور کرد، گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار در کشور برچیده شد.به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی معاون وزیر

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه فرآیند نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده از ۲۸۵ هزار واحد عبور کرد، گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار در کشور برچیده شد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری ایران از رکوردزنی‌های متعدد مسکن در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: هم اکنون و در روزهای پایانی دولت سیزدهم ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار در سطح کشور برچیده شده است. همچنین با بهره‌برداری ۴۰۰۰ واحد نوسازی شده مسکن در بافت فرسوده خراسان رضوی واحدهای بهره‌برداری شده در دولت سیزدهم به ۱۰۴ هزار واحد رسیده است.

آیینی افزود: در دولت سیزدهم عملیات نوسازی بیش از ۲۸۵ هزار واحد در بافت‌های فرسوده کشور آغاز شد که نسبت به تمامی دولت‌های گذشته میزان رکورد نوسازی را به خود اختصاص داده است.

رکورد صدور پروانه با بیش از ۸۵ هزار واحد در ۱۴۰۲ شکسته شد

وی همچنین خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۲ رکورد صدور پروانه در کشور شکسته شد که این میزان از مرز ۹۵ هزار واحد عبور کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: رزمایش مردمی گروه‌های جهادی از روز دوشنبه ۲۱ خرداد ماه شروع شده و ادامه دارد که در این رزمایش گروه‌های جهادی، بسته‌های تشویقی نوسازی در محلات فرسوده شهری را برای مردم تشریح می‌کنند.

گفتنی است در این رزمایش کتابچه حقوق مردم در نوسازی تولید مسکن در بافت‌های فرسوده شهری به مردم ارائه می‌شود.

به گفته آیینی در دولت مردمی شهید رئیسی بیش از ۵۰ امتیاز، حقوق و مشوق برای مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده ارایه شد.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی