تاریخ انتشار : یکشنبه 20 خرداد 1403 - 15:05
کد خبر : 19034

۱۶ هزار میلیاردتومان از منابع صندوق ملی مسکن در بخش مسکن هزینه شد

۱۶ هزار میلیاردتومان از منابع صندوق ملی مسکن در بخش مسکن هزینه شد

رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن با اعلام اینکه هم اکنون منابع صندوق بیس از ۱۳ هزار میلیارد تومان است، گفت: از ابتدای دولت تاکنون ۱۶ هزار میلیاردتومان از منابع نقدی صندوق در بخش مسکن هزینه شد.به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا مهدیار

رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن با اعلام اینکه هم اکنون منابع صندوق بیس از ۱۳ هزار میلیارد تومان است، گفت: از ابتدای دولت تاکنون ۱۶ هزار میلیاردتومان از منابع نقدی صندوق در بخش مسکن هزینه شد.
به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا مهدیار اسماعیلی رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسکن امروز ۲۰ خرداد در نشست خبری ضمن ارائه عملکرد صندوق در دولت سیزدهم به بخشی از سؤالات این حوزه پاسخ داد.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن با بیان اینکه تأمین مسکن یکی از اولویت‌های اصلی رئیس‌جمهور شهید بود که خوشبختانه اقدامات گسترده‌ای در این حوزه صورت گرفته است، گفت: ساخت ۴ میلیون مسکن قانون کشور بود و اگر هم قانون نبود نیاز کشور بوده که اجرایی شده است.

اسماعیلی گفت: امروز رقم ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن از ۲میلیون و ۶۰۰ هزار پروژه عبور کرده است. همچنین از ابتدای نهضت ملی مسکن تاکنون منابع جذب شده در صندوق از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان عبور کرده که ۳۷۱ هزار میلیارد تومان از این رقم آورده مردمی است.

وی در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص منابع صندوق ملی مسکن اعلام کرد: منابع صندوق نقدی از محل اوراق و دارایی‌ها تامین می‌شود که در حال حاضر منابع صندوق ملی مسکن بیش از ۱۳هزار میلیارد تومان است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که از ابتدای نهضت ملی مسکن تاکنون میزان هزینه کرد صندوق در بخش مسکن چقدر است؟ گفت: از ابتدای دولت تاکنون از محل منابع نقدی صندوق ملی مسکن ۱۶هزار میلیارد تومان برای بخش مسکن در اجرای طرح نهضت ملی و تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر هزینه شد.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی