تاریخ انتشار : دوشنبه 27 فروردین 1403 - 18:24
کد خبر : 17675

اخذ مجوز احداث ۱۳ مدرسه در سایت‌های نهضت ملی مسکن در استان خراسان شمالی

اخذ مجوز احداث ۱۳ مدرسه در سایت‌های نهضت ملی مسکن در استان خراسان شمالی

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از اخذ مجوز احداث ۱۳ مدرسه در سایت‌های نهضت ملی مسکن در استان و همچنین تحویل قطعی ۲۴۰ واحد دیگر از پروژه ۱۱۲۰ واحدی برکت بجنورد به پیمانکار جدید خبر داد.به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از اخذ مجوز احداث ۱۳ مدرسه در سایت‌های نهضت ملی مسکن در استان و همچنین تحویل قطعی ۲۴۰ واحد دیگر از پروژه ۱۱۲۰ واحدی برکت بجنورد به پیمانکار جدید خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، جلسه شورای تأمین مسکن ویژه شهرهای گرمه و جاجرم، ظهر روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ در سالن جلسات استانداری به ریاست رشیدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل و معاونین راه و شهرسازی استان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران شهرهای گرمه و جاجرم و دیگر اعضای شورای مسکن برگزار شد.

سیدعلی میرکریمی، مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی با اشاره به موارد مهم ذکر شده در جلسه گفت: با پیگیری هایی که از طرف این اداره کل با سازمان ملی زمین و مسکن صورت گرفت و همچنین نیاز سایت های نهضت ملی مسکن برای احداث فضاهای آموزشی در این سایت ها، خوشبختانه مجوز احداث ۱۳ مدرسه در سایت های نهضت ملی مسکن در استان اخذ شد و طی تفاهم نامه ای فی مابین این اداره کل با اداره کل نوسازی مدارس استان، کلیه این ۱۳ مدرسه با طراحی و نظارت اداره کل نوسازی مدارس استان و تامین اعتبار توسط سازمان ملی زمین و مسکن و همچنین اعتبارات استانی احداث خواهد شد.

وی اظهار کرد: این ۱۳ مدرسه با ظرفیت ۱۱۴ کلاس درس در شهرهای بجنورد ۳ مدرسه، شیروان ۲ مدرسه، اسفراین ۲ مدرسه، فاروج، جاجرم، گرمه، درق ، ایور و تیتکانلو هر کدام ۱ مدرسه با مساحت بیش از ۱۳ هزار مترمربع با اعتباری بیش از ۶۳۵ میلیارد ریال احداث خواهد شد که می تواند به ارتقاء استاندارد تحصیلی و افزایش سرانه های آموزشی به استان خراسان شمالی کمک کند.

میرکریمی در ادامه به پروژه ۱۱۲۰ واحدی برکت بجنورد اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات متعددی که برای این پروژه بوجود آمده است و پیگیری های خوب استانداری و همچنین این اداره کل خوشبختانه پروژه در حال تحویل از پیمانکار قبلی است و طی روزهای گذشته ۲۴۰ واحد دیگر از پروژه مذکور به صورت تحویل قطعی به پیمانکار جدید تحویل شد و پیمانکار جدید نیز تجهیز کارگاه این ۲۴۰ واحد را انجام داده است.

وی تصریح کرد: پیش از این نیز ۲۴۰ واحد از پروژه برکت که تاکنون هیچ اقدامی توسط پیمانکار قبلی صورت نگرفته بود، تحویل پیمانکار جدید شده بود که پروژه به صورت فعال به کار خود ادامه خواهد داد و تاکنون پیشرفتی بالغ بر ۳۲ درصد را طی سه ماه اول به خود اختصاص داده است.

دبیر شورای مسکن استان عنوان کرد: ۶۴۰ واحد دیگر این پروژه که در اختیار پیمانکار قبلی بوده است و طی ۴ سال پیشرفت نزدیک به ۳۵ درصد را دارد طی روزهای آینده تحویل پیمانکار جدید خواهد شد که انشالله پیمانکار جدید نیز تجهیز کارگاه خود را به زودی انجام خواهد داد و انشالله شاهد پیشرفت خوب این پروژه نیز بعد از چند سال خواهیم بود.

وی ادامه داد: در شهر جاجرم ۴۸۵۰ متقاضی نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۱۰۰ متقاضی تایید شده اند و دو هزار متقاضی نیز واریز وجه خود را انجام داده اند و ۱۴۳۴ متقاضی نیز به پروژه ها تخصیص شده اند.

میرکریمی به آمار ثبت نامی شهر گرمه اشاره کرد و افزود: در شهر گرمه ۲۵۴۲ متقاضی نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۴۱۵ متقاضی تایید شده اند و ۹۲۱ متقاضی نیز واریز وجه خود را انجام داده اند و ۷۲۱ متقاضی نیز به پروژه ها تخصیص شده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی در پایان به طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اشاره و گفت: در شهر جاجرم ۳۰۰ متقاضی و در شهر گرمه نیز ۱۰۱ متقاضی در طرح مذکور ثبت نام کرده اند.

وی افزود: در شهر شوقان نیز این اداره کل آماده واگذاری اراضی به مشمولین نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت پس از پالایش شهرستانی و پرداخت سهم متقاضیان می باشد.

گفتنی است پیش بینی زمین های مورد نیاز توسعه های آتی شهرهای شهرستان جاجرم از دیگر مصوبات این جلسه بود.

برچسب ها : ،