تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1402 - 12:34
کد خبر : 17183

کاهش قیمت دلار ادامه‌دار است؟

کاهش قیمت دلار ادامه‌دار است؟

بررسی‌های به عمل آمده از بازار روز‌های اخیر نشان می‌دهد که مازاد تقاضا به مرور در حال از بین رفتن است.به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایبنا، تقاضای آخر سال گریبان گیر بازار ارز شده بود. در راستای رشد سطح تقاضا در هفته‌های گذشته نرخ ارز رشد چشمگیری

بررسی‌های به عمل آمده از بازار روز‌های اخیر نشان می‌دهد که مازاد تقاضا به مرور در حال از بین رفتن است.
به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایبنا، تقاضای آخر سال گریبان گیر بازار ارز شده بود. در راستای رشد سطح تقاضا در هفته‌های گذشته نرخ ارز رشد چشمگیری را تجربه کرده و در قله‌های قیمتی معامله می‌شد.

تحلیلگران معتقد بودند که بخشی از این تقاضا به واسطه سفر‌های نوروزی و بخش دیگر آن تحت تاثیر انتظارات تورمی شکل گرفته است.

بانک مرکزی نیز در مقابل با افزایش سقف ارز مسافرتی و همچنین تقویت بازار به روش‌های گوناگون ارزی و طلایی اقدام به مقابله با این رشد تقاضا کرد.

بررسی‌های به عمل آمده از بازار روز‌های اخیر نشان می‌دهد که مازاد تقاضا به مرور در حال از بین رفتن است. فعالان آزاد ارزی در میدان فردوسی و سبزه میدان با کاهش مراجعین مواجه شده و در مقابل مردم در حال مراجعه به صرافی‌های رسمی جهت برطرف سازی نیاز‌های خود در این بازار هستند.

از سوی دیگر کارشناسان معتقدند که شوک برخی انتظارات نگران کننده نسبت به اینده اقتصاد ایران، مانند مساله انتخابات آمریکا و روی کار آمدن نامزد‌های مخالف ایران، نیز کاهش یافته و بازار در حال بازگشت به شرایط عادی خود است.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی