تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1402 - 14:00
کد خبر : 17177

آزادراه منجیل-رودبار افتتاح شد

آزادراه منجیل-رودبار افتتاح شد

آزادراه منجیل-رودبار به طول ۸.۲ کیلومتر با حضور معاون اجرایی رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.به گزارش پایگاه خبریبانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امروز ۲۱ اسفندماه، هم زمان با سفر محسن منصوری، معاون اجرایی رییس‌جمهوری و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به استان گیلان، آزادراه منجیل-رودبار به طول

آزادراه منجیل-رودبار به طول ۸.۲ کیلومتر با حضور معاون اجرایی رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبریبانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امروز ۲۱ اسفندماه، هم زمان با سفر محسن منصوری، معاون اجرایی رییس‌جمهوری و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به استان گیلان، آزادراه منجیل-رودبار به طول ۸.۲ کیلومتر افتتاح شد.

این آزادراه به عنوان سومین وعده دولت در افتتاح مسیرهای آزادراهی کشور پس از افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان به عنوان طولانی‌ترین و منطقه دو آزادراه تهران-شمال به عنوان سخت‌ترین پروژه‌های آزادراهی کشور محسوب می‌شود. آزادراه منجیل-رودبار بخشی از آزادراه قزوین-رشت است و بهره‌برداری از آخرین بخش این آزادراه، موجب رفع گلوگاه ترافیکی بین پایتخت و استان گیلان است و با افتتاح آن هموطنان در ایام نوروز می‌توانند به راحتی از این مسیر عبور کنند.

به گفته خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، این آزادراه به دلیل واقع شدن در منطقه کوهستانی سرتاسر پل و تونل و دیوارسازی است و به دلیل عبور بخشی از محور از مناطق مسکونی و لزوم حفظ بافت منطقه با پیچیدگی‌هایی همراه بود. همچنین، اعتبار هزینه شده برای ساخت این آزادراه ۲۰ هزار میلیارد ریال و ارزش روز آن معادل ۵۵ هزار میلیارد ریال است.

برچسب ها : ،