تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1402 - 12:08
کد خبر : 17160

رئیس جمهوری آزادراه منجیل-رودبار را افتتاح می‌کند

رئیس جمهوری آزادراه منجیل-رودبار را افتتاح می‌کند

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه منجیل-رودبار به عنوان سومین وعده دولت در تکمیل شبکه آزادراهی کشور و با هدف روان‌سازی ترافیک سفر هموطنان به استان گیلان، روز دوشنبه با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شود.به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی از

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه منجیل-رودبار به عنوان سومین وعده دولت در تکمیل شبکه آزادراهی کشور و با هدف روان‌سازی ترافیک سفر هموطنان به استان گیلان، روز دوشنبه با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی از افتتاح آزادراه منجیل-رودبار در روزهای آتی با حضور رییس جمهور خبر داد و گفت:‌ این آزادراه به عنوان سومین وعده دولت در افتتاح مسیرهای آزادراهی کشور پس از افتتاح آزادراه شیراز-اصفهان به عنوان طولانی ترین و منطقه دو آزادراه تهران-شمال به عنوان سخت ترین پروژه های آزادراهی کشور آماده بهره برداری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی طول آزادراه های بهره برداری شده تا پایان سال جاری را ۲۴۲ کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به متوسط سالانه ساخت ۱۰۴ کیلومتر آزادراه در ۱۵ سال گذشته هدفی بزرگ و معادل سه برابر سالانه بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر آزادراه مراغه-هشترود و تبریز-صوفیان نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد در حال اجرا است و در اوائل سال آینده به بهره برداری می رسند.

خادمی آزادراه منجیل-رودبار را بخشی از آزادراه قزوین-رشت دانست و بیان داشت: بهره برداری از آخرین بخش این آزادراه، موجب رفع گلوگاه ترافیکی بین پایتخت و استان گیلان است و با افتتاح آن هموطنان در نوروز می توانند به راحتی از این مسیر عبور کنند.

معاون وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: این آزادراه به دلیل واقع شدن در منطقه کوهستانی سرتاسر پل و تونل و دیوار سازی است و به دلیل عبور بخشی از محور از مناطق مسکونی و لزوم حفظ بافت منطقه با پیچیدگی هایی همراه بود.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه، اعتبار هزینه شده برای ساخت این آزادراه را ۲۰ هزار میلیارد ریال و ارزش روز آن را ۵۵ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

برچسب ها : ،