تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1402 - 12:49
کد خبر : 17155

زمین ۷۰۰۰۰ هزار متقاضی طرح جوانی جمعیت با سرانه‌های خدمات شهری، تامین شد

زمین ۷۰۰۰۰ هزار متقاضی طرح جوانی جمعیت با سرانه‌های خدمات شهری، تامین شد

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: اراضی طرح جوانی جمعیت و سرانه‌های خدمات شهری برای بیش از ۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط تامین و واگذاری اراضی به متقاضیان در سال ۱۴۰۲ انجام شد.پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خسرو دانشجو معاون معماری و شهرسازی با تاکید بر اینکه تامین

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: اراضی طرح جوانی جمعیت و سرانه‌های خدمات شهری برای بیش از ۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط تامین و واگذاری اراضی به متقاضیان در سال ۱۴۰۲ انجام شد.
پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خسرو دانشجو معاون معماری و شهرسازی با تاکید بر اینکه تامین اراضی برای طرح جوانی جمعیت به عنوان یکی از تکالیف این وزارتخانه توسط این معاونت مورد بررسی قرار گرفت و کارهای الحاق آنها و تخصیص به واجدان شرایط انجام شده است، گفت: در قانون جوانی جمعیت تاکنون ۱۱۰ هزار متقاضی، تقاضای خود را برای دریافت زمین ثبت کردند که از این تععداد، بیش از ۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط زمین خود را دریافت کردند.

معاون معماری و شهرسازی ادامه داد: قانون تصریح کرده است که به هر متقاضی واجد شرایط ۲۰۰ مترمربع زمین تخصیص یابد که شورای‌عالی و مجموعه وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اهتمام داشته است.

دانشجو تصریح کرد: در تامین اراضی طرح جوانی جمعیت که برای هر متقاضی در حدود ۲۰۰ مترمربع زمین واگذار شده است، اراضی خدمات هفت گانه شهری از جمله پارک و فضای سبز، آموزشی، بهداشتی و درمانی، تاسیسات و تجهیزات شهری، گردشگری، فرهنگی و ورزشی نیز تامین شده است.

وی تصریح کرد: مجموعه وزارت راه و شهرسازی تلاش دارد تا علاوه بر ساخت و ساز، کیفیت فضاهای شهری را به شکل مطلوب مدیریت کند.

برچسب ها : ،