تاریخ انتشار : دوشنبه 30 بهمن 1402 - 13:13
کد خبر : 16625

رویکرد تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند

رویکرد تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید بر اینکه به‌منظور حل مشکلات شهرها تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند، گفت: در تهیه طرح‌ها، مشکلات مردم در گفت‌وگو با سمن‌ها، انجمن‌های مردم نهاد و سایر گروه‌ها اخذ می‌شود تا در تهیه طرح‌ها در همان بازه طرح جامع تغییرات مورد تصویب اعمال شود.به گزارش آرمان اقتصادی از

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید بر اینکه به‌منظور حل مشکلات شهرها تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند، گفت: در تهیه طرح‌ها، مشکلات مردم در گفت‌وگو با سمن‌ها، انجمن‌های مردم نهاد و سایر گروه‌ها اخذ می‌شود تا در تهیه طرح‌ها در همان بازه طرح جامع تغییرات مورد تصویب اعمال شود.
به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، خسرو دانشجو دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران از تغییر رویکرد در تهیه طرح‌های جامع شهری به دلیل حل مشکلات فعلی برخی شهرها و اجازه برای حل چالش‌های شهری در زمانی که طرح جامع در حال جریان است، خبر داد.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در خصوص رویکرد جدید در تهیه و تدوین طرح‌های جامع شهری، گفت: در رویکرد جدید، تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند و این تغییرات به دلیل سرعت تحول شهرها و اینکه ساکنان شهرها نیازهایشان به دلیل سرعت تغییراتی که بر زندگی‌شان تاثیر می‌گذارد، اعمال خواهد شد. با این رویکرد، طرح‌های جامع سلبی که بازه‌های ۱۰ تا ۱۵ ساله داشتند و در افق تعیین شده برای طرح امکان هیچگونه اصلاحی وجود نداشت تغییر می‌کند تا در زمان اجرای طرح‌های جامع نیز چنانچه نیاز به بازبینی در برخی موارد وجود داشت این امکان فراهم شود.

دانشجو تصریح کرد: در رویکرد جدید این امکان فراهم شده است تا ضمن اخذ نظرات سمن‌ها، تعاونی‌ها و سایر نهادهای مردمی، طرح اجازه تغییر را داشته باشند. با این رویکرد طرح‌های جامع اجازه تغییرهای موردنیاز را در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۵ ساله خواهند یافت.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی