تاریخ انتشار : دوشنبه 11 دی 1402 - 15:35
کد خبر : 15218

کدام واحدهای مسکن مهر تا پایان سال تحویل داده خواهد شد؟

کدام واحدهای مسکن مهر تا پایان سال تحویل داده خواهد شد؟

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: بانک مسکن تاکنون قرارداد بهسازی ۴۳ هزار و ۳۳۷ واحد مسکونی بافت فرسوده به مبلغ ۷۷ هزار میلیارد ریال را منعقد کرده است. از این مبلغ ۳۲ هزار میلیارد ریال سهم دولت و ۴۵ هزار میلیارد ریال نیز سهم بانک مسکن بوده است.به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: بانک مسکن تاکنون قرارداد بهسازی ۴۳ هزار و ۳۳۷ واحد مسکونی بافت فرسوده به مبلغ ۷۷ هزار میلیارد ریال را منعقد کرده است. از این مبلغ ۳۲ هزار میلیارد ریال سهم دولت و ۴۵ هزار میلیارد ریال نیز سهم بانک مسکن بوده است.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، «سیدمحسن فاضلیان»، عضو هیات مدیره بانک مسکن با اشاره به عملکرد بانک مسکن در ارائه تسهیلات بافت فرسوده و مسکن مهر در گفت‌وگو با خبرنگار هیبنا گفت: «تسهیلات بافت فرسوده و ناکارآمد شهری به ساختمان‌های فرسوده شهر اختصاص پیدا می‌کند».
عضو هیات مدیره بانک مسکن با اشاره به جزییات پرداخت تسهیلات این بانک در بافت فرسوده طی سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ ادامه داد: «از مبلغ ۷۷ هزار میلیارد ریال تخصیص یافته به بافت فرسوده، تاکنون ۶۸ هزار میلیارد ریال به‌عنوان مشارکت پرداخت کردیم و باقی هم بر اساس پیشرفت پروژه و با رسیدن به مرحله نازک کاری پرداخت می‌شود. با تامین مالی این میزان از مشارکت، ۲۷ هزار و ۷۳۷ واحد مسکونی به مرحله فروش اقساطی رسیده و مابقی نیز در حال تکمیل است».
وی درباره اقدامات بانک مسکن نسبت به طرح های پروژه‌های مسکن مهر افزود: « بانک مسکن از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر ، ساخت ۲ میلیون و ۴۲۰ هزار واحد مسکونی در کشور را آغاز کرده که در حال حاضر تنها ۱۳۹ هزار واحد مسکونی این طرح باقی مانده است و به زودی تعیین تکلیف می شوند. همچنین برای تکمیل واحدهای مسکونی بالای ۷۵ درصد از ظرفیت متمم نهضت ملی مسکن استفاده و تلاش می‌کنیم به زودی آماده بهره برداری ‌شوند.»

برچسب ها : ،