تاریخ انتشار : شنبه 9 دی 1402 - 14:16
کد خبر : 15166

بهره برداری از گلخانه ۳۰ هکتاری با مشارکت بانک کشاورزی در استان زنجان

بهره برداری از گلخانه ۳۰ هکتاری با مشارکت بانک کشاورزی در استان زنجان

با مشارکت و حمایت تسهیلاتی بانک کشاورزی یک واحد گلخانه ۳۰ هکتاری تولید سبزی و صیفی در استان زنجان به بهره برداری رسید و سالانه ۱۲ هزار تن به ظرفیت کشت صیفی و سبزیجات این استان اضافه شد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، مبلغ چهار هزار میلیارد ریال از هزینه های

با مشارکت و حمایت تسهیلاتی بانک کشاورزی یک واحد گلخانه ۳۰ هکتاری تولید سبزی و صیفی در استان زنجان به بهره برداری رسید و سالانه ۱۲ هزار تن به ظرفیت کشت صیفی و سبزیجات این استان اضافه شد.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، مبلغ چهار هزار میلیارد ریال از هزینه های راه اندازی این طرح در قالب تسهیلات بانک کشاورزی تأمین و پرداخت شده است و با تکمیل و راه اندازی آن، علاوه بر افزایش سالانه ۱۲هزار تن تولید صیفی و سبزیجات، زمینه اشتغال  450 نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

بر اساس این گزارش، طرح تولیدی مذکور با استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا به صورت سازه مدرن شیشه ای و با سیستم کشت هیدروپونیک در شهرستان ابهر از توابع استان زنجان به بهره برداری رسیده و محصولات تولیدی آن علاوه بر تأمین بخشی از نیاز داخلی، در بازارهای صادراتی نیز عرضه خواهد شد.

این گزارش می افزاید، در روش کشت هیدروپونیک که به آن کشت بدون خاک نیز گفته می شود، برای رشد گیاهان از محلول غنی از مواد مغذی با پایه آب استفاده می شود و ریشه گیاهان بدون خاک و توسط موادی مانند پیت موس، گلوله های رسی، پرلیت، پشم سنگ و … محافظت می شود.