تاریخ انتشار : سه شنبه 21 تیر 1401 - 12:30
کد خبر : 1487

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور، مشارکتی بانک کشاورزی، در کردستان

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور، مشارکتی بانک کشاورزی، در کردستان

سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هم زمان با سفر هیات دولت به استان کردستان، از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور که با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی در شهرستان دیواندره در حال احداث است، بازدید کرد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، این گلخانه در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در

سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هم زمان با سفر هیات دولت به استان کردستان، از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور که با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی در شهرستان دیواندره در حال احداث است، بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، این گلخانه در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در حال ساخت است و با تکمیل آن برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

بر اساس این گزارش، تسهیلات بانک کشاورزی در حمایت از احداث این گلخانه ۴۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبار صندوق توسعه ملی بوده و یک هزار میلیارد ریال تسهیلات تکمیلی نیز تصویب شده که در شرف پرداخت است.

شایان ذکر است با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی، چهار گلخانه بزرگ دیگر با ظرفیت اشتغالزایی ۶۸۴ نفر در شهرستان های بیجار، دیواندره، قروه و سقز در حال احداث هستند که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید.