تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1402 - 20:38
کد خبر : 14663

هموارسازی مسیر خدمت برای بانک مسکن توسط دولت

هموارسازی مسیر خدمت برای بانک مسکن توسط دولت

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در جلسه ارزیابی عملکرد ۶ ماهه بانک مسکن در سال ۱۴۰۲، از لزوم حمایت از بانک مسکن و کمک به این بانک در ایفای تعهدات طرح نهضت ملی مسکن سخن گفت.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، نشست ارزیابی عملکرد ۶ ماهه

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در جلسه ارزیابی عملکرد ۶ ماهه بانک مسکن در سال ۱۴۰۲، از لزوم حمایت از بانک مسکن و کمک به این بانک در ایفای تعهدات طرح نهضت ملی مسکن سخن گفت.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، نشست ارزیابی عملکرد ۶ ماهه بانک مسکن در سال جاری با حضور محمدجواد شریف زاده معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان رییس جلسه، حسن کیائی مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه این وزارتخانه و سیدعباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد‌.

در این جلسه که اعضای هیات مدیره و اعضای هیات عامل بانک مسکن و نمایندگانی از وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز حضور داشتند، گزارشی از عملکرد بانک مربوط به شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ در بخش‌های سپرده‌گذاری، منابع، تسهیلات، خدمات‌دهی و … و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل توسط صابر عسکرپور عضو هیات مدیره و معاون امور مالی بانک مسکن ارائه شد.

به بانک مسکن در ایفای تعهدات کمک می‌کنیم

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی پس از استماع گزارش عملکرد ارائه شده، ضمن خداقوت به مجموعه بانک مسکن گفت: بانک مسکن به دلیل تامین مالی نهضت ملی مسکن شرایط دشواری را می‌گذراند. این در حالی است که تکالیف بانک‌های دولتی باید بر اساس منابع آن‌ها تعریف شود تا منجر به ناترازی نشود.

شریف زاده با بیان اینکه در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به بانک مسکن در ایفای تعهدات کمک می‌کنیم، در خصوص درخواست‌های این بانک مبنی بر افزایش سرمایه و اعطای خط اعتباری به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان در مرحله اول قول مساعد داد.

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به تجارب ارزنده مدیرعامل بانک مسکن اشاره کرد و گفت: از ظرفیت‌های خوب این بانک و شرکت‌های تابعه آن برای جذب منابع بیشتر به ویژه در بازار سرمایه استفاده کنید.

وی در سخنان خود بر لزوم تصویرسازی مثبت از اقدامات بانک به ویژه در طرح نهضت ملی مسکن و امیدآفرینی در جامعه تاکید کرد.

دغدغه بانک مسکن، نهضت ملی و استراتژی ما جذب منابع قانونی است

دکتر حسینی با اشاره به اقدام و تعهد ویژه بانک مسکن در پرداخت متمم‌های نهضت ملی گفت: دغدغه ما در بانک مسکن پیشبرد نهضت ملی مسکن است و بیش از ۸۰ درصد تسهیلات ما در این طرح پرداخت شده است که به دلیل تکالیف بالاتر از توان مالی، این بانک دچار ناترازی شده است.

مدیرعامل بانک مسکن در ادامه بر اهمیت افزایش سرمایه نقدی بانک تاکید کرد و گفت: استراتژی امروز بانک مسکن استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای جذب منابع است. از این رو قراردادهای مهمی با محوریت همکاری دوجانبه با شرکت‌های بزرگ صنعتی و تجاری منعقد کرده‌ایم.

وی با تشریح پیشنهادات متنوع ارائه شده به مراجع بالادستی با محوریت افزایش سرمایه و منابع بانک مسکن، خواستار حمایت بیشتر وزارتخانه برای اجرایی شدن سیاست‌های بانک مسکن برای خدمتگزاری بیشتر و بهتر به مردم شد.

دکتر حسینی در پایان سخنان خود، از راه‌اندازی core banking در بانک مسکن طی چند ماه آینده و نیز ارائه محصولات و طرح‌های جدید و ارزشمند در این بانک خبر داد.

ارزیابی عملکرد ۶۰۰۸۰۰۱۲/۵/۲۰۲۳ ۴:۰۵:۴۲ PMhttp://hibna.ir/media//Image/2023/12/202312105938394203_Orig.jpghttp://hibna.ir/media//Image/2023/12/202312105938394203_Thum.jpg

برچسب ها : ،