تاریخ انتشار : شنبه 4 آذر 1402 - 21:56
کد خبر : 14343

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پیشگام حمایت از توسعه اشتغال زیست‌بوم نوآوری شد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پیشگام حمایت از توسعه اشتغال زیست‌بوم نوآوری شد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در اقدامی بی‌سابقه ۵۰۰۰ میلیارد تومان وام به منظورکمک به توسعه اشتغال زیست‌بوم نوآوری کشور به شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق با اولویت مناطق محروم و مرزی پرداخت می‌کند. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در مراسمی با حضور دکتر «سید

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در اقدامی بی‌سابقه ۵۰۰۰ میلیارد تومان وام به منظورکمک به توسعه اشتغال زیست‌بوم نوآوری کشور به شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق با اولویت مناطق محروم و مرزی پرداخت می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در مراسمی با حضور دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و دکتر «محمدصادق خیاطیان» رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، به منظور آسان‌سازی پرداخت وام به شرکت‌های دانش‌بنیان، تفاهم‌نامه همکاری بین ۲ نهاد امضا شد.
در این مراسم دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به بسیاری از متغیرها به دید سودآوری نگاه نمی‌کند؛ اما به برکت همین حمایت‌ها شاهد افزایش سود بانک هستیم.
وی افزود: همکاری مطلوبی بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی شکل گرفته است. از تعامل‌های قبلی نیز نتایج خوبی حاصل شده و تلاش می‌کنیم با سرعت بخشیدن به کارها، پرداخت‎های این حوزه را در اولویت قرار دهیم، زیرا حوزه دانش بنیان برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد.
دکتر «شمسی‌نژاد» از افتتاح مرکز نوآوری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اقدامات مفیدی را در حوزه نوآوری در دستور کار قرار داده‌ایم و این مرکز به زودی افتتاح می‌شود.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بیان کرد: همکاری نزدیکی با بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی داشتیم تا اساسنامه بانک‌های قرض‌الحسنه را اصلاح کنیم و بتوانیم محدوده کار را گسترش دهیم. خوشبختانه اکنون اساسنامه تغییر کرده تا بتوان بر مبنای قرض‌الحسنه، حوزه‌های بیشتری را تحت پوشش‌ داد.
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تلاش ویژه‌ای برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان دارد
در ادامه مراسم دکتر «محمدصادق خیاطیان» رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه همکاری بسیار خوبی بین صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران شکل گرفته، تصریح کرد: این همکاری به سرعت در حال توسعه است و این موضوع نشان‌دهنده تلاش ویژه این بانک برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است.
وی تأکید کرد: بحث دانش‌بنیان‌ها، نیاز روز کشور است. همه ارکان کشور به ویژه مقام معظم رهبری (مد ظله ‌العالی)، رئیس جمهور و سایر ارکان نظام، اهمیت ویژه‌ای برای حوزه دانش‌بنیان‌ها قائل هستند و باور داریم اگر قرار است شاهد تحولی در اقتصاد کشور باشیم، یک رکن بسیار مهم آن، شرکت‌های دانش‌بنیان‌ هستند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به همکاری مطلوب بانک‌ها در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور، تصریح کرد: نظام بانکی که بخشی از تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان را برعهده دارد با وجود همه فراز و نشیب‌ها، عملکرد مثبتی داشته و این عملکرد شایسته قدردانی است.
عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی، گفت: موضوع تبصره ۱۸ اگرچه مربوط به وام‌های تکلیفی است، اما مبتنی بر موضوع اشتغال دانش‌بنیان‌ها است و افزود: بیشتر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مشکل بیکاری مواجه هستند و شرکت‌های دانش‌بنیان، برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی زمینه بسیارخوبی را فراهم کرده‌اند.
«خیاطیان» با تأکید بر اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، روند مهاجرت را معکوس و شرایط اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را فراهم می‌کند، افزود: از سوی دیگر هزینه اشتغال در حوزه دانش‌بنیان در مقایسه با سایر بخش‌ها، بسیار پایین است و ارزش‌افزوده‌ای که ایجاد می‌کند، بسیار بالا است.
شایان ذکر است بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق نسبت به شناسایی و ارزیابی متقاضیان اقدام و آن‌ها را برای دریافت وام به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی می‌کند.